Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tilos macskát sétáltatni vagy...

Tilos macskát sétáltatni vagy miért zavar ez másokat?

Figyelt kérdés

Mentett cicám van, sokáig kint élt a szabadban és most is gyakran ül az erkély ajtó előtt és nyávog. Panelban lakunk, így vettünk neki hámot és gondoltam, hogy leviszem sétálni. Nyugodtan baktattunk, amikor nekünk támadt egy póráz nélküli németjuhász. A gazdája néhány perc múlva előbukkant (addig azt se tudtam, hogy a kutya engem vagy a macskát fogja előbb megenni) és elkezdett velem ordítani, hogy mit keresek én lent macskával, menjek innen, mert az ő kutyája nem bírja a macskákat. Megjegyzem: ez egy nyilvános park volt.


De volt már rá példa, hogy cicaszállítóban volt az állat, a dokitól jöttem ki és vettem fel a kabátom, erre rám szólt az egyik gazdi, hogy legyek kedves sietni, mert az ő kutyáját felidegesítik a macskák. A felesége meg kinyitotta az ajtót, hogy menjek már ki. Köpni-nyelni nem tudtam.


Tényleg mindenhonnan nekem kell elrohannom, ahol kutyák is megfordulhatnak? Miért nem a kutyások tesznek pórázt vagy szájkosarat a kedvencükre?


2015. okt. 17. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

mondd meg nekik, hogy a kutyaiskolában megnevelik a kutyát, ha már nekik láthatóan gondot okoz!


nem mellesleg a póráz nélküli sétáltatás tilos, legalább is mifelénk

2015. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád! Ha nem tudják megfegyelmezni a kutyájukat menjenek el kutyaiskolába! Szerintem jó , hogysétáltatod a cicádat. Én ha panelban laknék és lenne cicám biztos hogy én is sétáltatnám.
2015. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyusoknak de leginkább a gazdiknak suli.

Nem tilos, csak furcsa, de részemről a "Jé cica!" megállítom a kutyámat mert biza az enyém sem szereti őket. Sem a kis testű kutyákat. (Különbség hogy le tudom hívni.)

Nem veled van a baj.

2015. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Amelyik gazda maga is ekkora bunkó, az hogy tudná megnevelni az állatokat? Az állattartást is teszthez kéne kötni, mert van akinek még az sem való.

Attól hogy kutyája van még nem kiváltságos, rakjon rá szájkosarat és kész, amúgy is kellene.Menjen ő arrébb, ha nem tetszik neki.

2015. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Én direkt azzal kezdtem, amikor hazahoztuk a kiskutyánkat, hogy összeszoktattam a saját cicámmal is, meg a szomszédéval is, hogy szokja, nem csak a saját cicust tilos bántani, de más macskáját sem szabad, sőt, ha séta közben találkoztunk olyan cicával, aki szelíd és barátságos volt, vele is engedtem ismerkedni. Szerencsére meg is volt a hatása, mert a kutyám sose bántana egyetlen macskát sem, kergetni se kergeti őket, de tény, hogy ez egyedi eset. A legtöbb kutyus nem szereti a cicákat, viszont arra igenis meg kellene őket tanítani, hogy ne kergesse, ne bántsa, de MINIMUM vissza lehessen őt hívni lábhoz, ha mégis egy kósza macska kerülne a szeme elé. Sajnos sok gazdi ezzel egyáltalán nem törődik... :(


Nem te vagy a hibás! Legközelebb mondd meg a kutya gazdájának, hogy legyen kedves megnevelni a kedvencét, ha erre egyedül nem képes, akkor pedig vigye kutyaiskolába, mert lehet, hogy az ő kutyája ideges lesz a macskáktól, te viszont az ilyen idióta, hozzá nem értő gazdiktól vagy ideges! Ami a parkos esetet illeti, ott pedig eleve nem is sétálhatott volna a kutya póráz nélkül (pláne nem úgy, hogy a német juhász vélhetőleg még csak nem is volt behívható, hiszen a gazdi rohant utána, nehogy bántson titeket...). Közpark, tehát jogod van ott sétálni a macskával, neki viszont nem lett volna szabad elengednie a kutyáját, úgyhogy legközelebb nyugodtan mondd meg neki, hogy vegyen vissza a hangerőből és ne veled kiabáljon, mert nem te sértettél szabályt, hanem ő.

2015. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenek a kutyások. Egyszer engem is meg akart támadni két kutya (természetesen póráz és szájkosár nélkül voltak), én meg rájuk ordítottam medvésen, azok meg elmenekültek. A gazda elkezdett velem ordítozni, hogy hogy képzelem ezt, nem vagyok normális, takarodjak innen a kurvva annyámba, mert elzavartam a kutyáit. Megmondtam neki(viszonylag nyugodt hangon), hogy ha hozzámértek volna a kutyák akkor vagy én ölöm meg őket a helyszínen(védekezés közben), vagy állatdokival áltattatom el őket, mert veszélyesek az emberre. Erre fojtatta a szidásomat én meg rá is ráordítottam medvésen majd röhögve elsétáltam. A kutyákon azóta sincs se póráz se semmi, de a közelembe nem jönnek többet sajnos/szerencsére
2015. okt. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó : Ne általánosítsál légyszíves, pölö az én kutyám nem ilyen, és sok másé sem.

Most mondjam azt, hogy egy ismerősömnél ebédkor a macskája ott grasszált az asztalon körbenyalva mindent ?

Akinek nem való állat, annak nem csak kutya, de macska, ló, hörcsög, hangya nem való.

2015. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy minden kutyás ilyen.

Csak nem értem, hogy miért érzik egyesek felsőbbrendűnek magukat meg a kedvencüket másoknál.

2015. okt. 17. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!