Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férget hányt a cicám, eddig...

Férget hányt a cicám, eddig nem volt semmi tünete, más járt már így?

Figyelt kérdés
kb 6 hónapos lehet a cica, életvidám, igazi kis rosszaság, tele energiával. Benti cica. 2 hónapja van nálunk, azóta hízott is 2 kilót. Semmi jele nem volt annak, hogy férges lenne. A szőre is nagyon fényes, és minden élősködőtől mentes. A székletében sem találtunk semmit, viszont ma reggel a hányásában 10-15 db 4cm vékony férget láttam. Sajnos leghamarabb holnap tudom vinni dokihoz. Utána olvastam a férgesség jeleinek, de hasonlót sehol nem találtam. Csak olyat olvastam, hogy ez már késő és menthetetlen a cica. Remélem ez nem igaz. Valaki járt már így?

2015. okt. 19. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Csak olyat olvastam, hogy ez már késő és menthetetlen a cica. Remélem ez nem igaz. Valaki járt már így?" - mi jártunk így.

Egyik cicánk ugyanígy csinált és később sajnos egyre rosszabbul lett és elpusztult.

Semmi jelét nem mutatta, hogy férges.

Mire elvittük volna az állatorvoshoz (telefon, bejelentkezés, időpont) már mindegy volt...

De ha "holnap tudom vinni dokihoz" és el is viszed, akkor a doki talán többet tud mondani illetve tenni.

2015. okt. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valóban rossz jel, ha a paraziták már a hányadékban is megjelennek, ilyenkor minden perc drága. Ha már nem tudod megoldani, hogy elvidd, vagy valaki a környezetedből elvigye (ebbe most nem akarok belefolyni, hogy miért), legalább vegyél az állatpatikában valami vény nélkül kapható féreghajtó készítményt (nekem a Vitaminthe pasztával jó tapasztalataim vannak).
2015. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Platypus ***** válasza:
Féreghajtót venni nem jó ötlet, ilyenkor már annyi a féreg, hogy ha egyszerre döglik meg mind a rosszul választott gyógyszertől akkor mérgezést kap tőle a macska. Ide orvos kell, és sürgősen.
2015. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó, visszavontam.

Sajnálom az állatot :(

2015. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! elvittem dokihoz, azt mondta nyugodjunk meg, adjuk neki 2 napig a féreghajtót, majd adjuk be neki 2 hét múlva a harmadikat, és vegyek magamnak is. Remélem igaza lesz a dokinak és ennyivel megússzuk. Sajnos nagyon sokszor hallani hogy a doki félrekezeli az állatot.
2015. okt. 21. 04:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól van a cica :)

Még egy tanács. A két hét múlva esedékes féreghajtó után is figyeljétek a székletét, mert ha akkor is ürül féreg, akkor még egy ismétlésre szükség lehet. Az egyik kismacskámnál fordult elő, hogy legalább négyszer hajtottam, hetente, mire parazitamentessé vált, az állatorvos nem akarta elhinni, hogy nem valamitől visszafertőződik.

És ha ennyire fogékony a férgekre, akkor megelőzésként negyed- fél évente kapjon féreghajtót, akkor is, ha lakásban tartott, mert a cipőd talpán is beviheted a féreglárvákat.

2015. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Mi a neve a féreghatónak, amit felírt az állatorvos?
2015. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Aniprantel Cat a féreghajtó neve.

A tabletta beadása utáni 2 napban voltak a székletében férgek, most már nem látom. 2 hét múlva adok neki 1 tabit, és utána negyedévente kapni fogja, nehogy baj legyen. A lakás minden zugát takarítom, fertőtlenítem, nehogy visszafertőződjön a cica.

2015. okt. 24. 08:19
 9/14 anonim válasza:
És neked is ezt kell szedned?
2015. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem :D ez cica féreghajtó, nekem vermox-ot kellett 3 napig
2015. okt. 26. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!