Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a macskával?

Mi történt a macskával?

Figyelt kérdés

Segítségeteket és véleményeiteket szeretném kérni. Vidéki házunkban, ahol csak hétvégén tartózkodom, márciusban megjelent egy kóbor cica. Szoktam neki enni adni, mivel eléggé barátságos, mindig jött utánunk, dorombolt stb.

Tegnap reggel, amikor megérkeztem eléggé megdöbbentem. Amikor megérkezett a cica erőteljesen nyáladzott. Azonnal melegítettem neki tejet, tettem bele C-vitamint és Algoflexet, hátha használ valamit. Attól függetlenül, hogy lógott a nyál a szájából, egyfolytában dorombolt, mosakodott, vakarózott és láttam, hogy futkározott. Mindent megevett, amit adtam neki és a nagy tál tejet is félig megitta.

Sajnos tegnap délután eltűnt, pedig az orvost is kiakartam hívni.

Aki járt hasonló "cipőben" kérem ossza meg a véleményét. Lelkiismeret furdalásom van, hogy a cicán nem tudtam segíteni és félek, hogy elpusztul. Tudom, kóbor szegény, de akkor is sajnálom.



2015. okt. 19. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen macskabetegség támadta meg, a kóbor, oltatlan macskáknál ez gyakran előfordul.

Algoflexet nem kellett volna adnod neki, számára ez nem gyógyszer, hanem méreg. Lehet, hogy ebbe pusztul bele.

2015. okt. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy nem 500 mg Algoflexet adtam neki. Egy apró letört darabkát morzsoltam fel.
2015. okt. 19. 09:33
 3/8 Ügyet Lenke ***** válasza:
100%
nem biztos, hogy baja volt, a macskák ijedtségtől vagy hirtelen stressztől, félelemtől is nyálazhatnak, s az el is múlik, enyém is nyálazott pl. amikor gyógyszert vagy oltást kapott...
2015. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A jószándék megvolt benned. Segíteni szerettél volna a cicán, ami dicséretes dolog, főleg, hogy még az orvost is ki szeretted volna hívni, szóval szerintem ne legyen lelkiismeret-furdalásod. De sajnos az első válaszoló jól írta, a Algoflex és egyéb algopyrin származékok egyáltalán nem tesznek jót a macskáknak.

Ami a tejet illeti, az se volt jó ötlet, ugyanis a legtöbb macska nem tudja megemészteni a laktózt, és emiatt a tejtől gyakran hasmenésük van.


A nyáladzás lehetett akár rovarcsípés (pl. méh) miatti allergiás reakció is, esetleg valami mérgezés tünete, de biztosat csak az állatorvos tudott volna mondani. Máskor először az orvost hívd ki, és ne próbáld "házilag" meggyógyítani, mert bár a jószándék megvan benned, nem tudsz eleget a cicákról és így könnyen előfordulhat, hogy többet ártasz a macskának, mint amennyit segítesz.

2015. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem akarlak megijeszteni de ha habzott a szája akkor veszett volt! Viszont a mi macskánk is folyamatosan nyáladzik...nem tehet róla ez folytonos betegség nála és mi így fogadjuk el őt! :)

De a többi komentekkel sem vitatkozhatok mert amit leírtak az is benne lehet a pakliban sajnos! :(

2015. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha egyfolytában dorombol az nem jó! A dorombolas naluk külön dolgokat fejez ki: öröm, FÁJDALOM, izgatottság... legjobb lesz ha elviszed allatorvoshoz.
2015. okt. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: már ha előkerül.
2015. okt. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A ló pöppentőt!!!!!


Én voltam így a cicámmal!

Pár napra eltűnt (máskor is kevesebb-több ideig), aztán egyik alkalommal nagyon nyáladzott.

Ugyanúgy evett-ivott, dorombolt, futkosott, napozott, velünk volt.


Eltelt 1-2 nap és nem változott a helyzet.

Bárhová feküdt, akkor minden nyálas lett (de nem úgy mint eddig, mert mindig olyan jó ízűen aludt, hogy egy pici nyál kibuggyant a száján)


Mikor megszagoltam a nyálát valahogy büdös volt.

Másnap elvittem az orvoshoz aki azt mondta, hogy vesebeteg lett, és emiatt nyáladzik és büdös a szája.

(mérgezett egeret evett)


Kapott infúziót, szteroidokat, mindenféle gyógyszert, cseppeket, meg amit el lehet képzelni, de már késő volt.

Pár napra rá örökre elaludt. :(

2015. nov. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!