Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macska két hétre...

Ha egy macska két hétre eltűnik otthonról, majd megtalálják, és hazaviszik, megismeri az otthonát?

Figyelt kérdés
A macskánk két hétre eltűnt, úgy találtuk meg,hogy egy jó barátunk szólt , hogy nála van egy macska , nemrég találta. Stimmel minden, a méret, a szín, meg eg az egyben olyan a macska, mint a miénk volt. De mikor hazahoztuk, teljesen megvadult, felugrott az asztalra, fújt a testvérére, nem tudott semmit se, úgy nézett körül, mintha még sosem látott volna semmit. Lehetséges, hogy ez a két hét távollét hatása?

2015. okt. 19. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetseges, hogy nem a tieteket vittetek haza... Titeket megismer?
2015. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyém egy hónapig volt "elveszve". Mikor megtaláltuk, pár óra hosszat bújt az ágy alatt, de aztán mintha mi sem történt volna, újra a régi lett.
2015. okt. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már olyan cicával is, aki csak egy éjszakára tűnt el, de 1-2 napig olyan sokkban volt, hogy a saját gazdáit sem ismerte meg, teljesen bevadult, rettegett mindentől. Aztán rendbe jött pár nap alatt. Csak türelmesnek kell lenni velük.
2015. okt. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 macdln ***** válasza:
100%

Én még augusztusban elmentem "nyaralni" a nagynénémhez. Magammal vittem egy cicámat is. Ott csupán néhány óra kellett és "beilleszkedett". Igaz, csak 3 napig nem voltunk otthon, de, mikor hazaértünk, ő mindenkire fújt és morgott (néha még karmolt is) két húgomra, anyukámra és a másik két cicámra is. Csak rám nem. Másnap délután már együtt játszottak mind a hárman. De teljesen meg volt változva, nem dorombolt, nem bújt hozzánk, stb. A " teljes visszaváltozáshoz" több, mint két hét kellett, majdnem három. Szóval ne add fel a reményt, hamarosan olyan lesz, mint régen. De légy vele türelmes! Kapja azt enni, amit korábban is kapott és ízlik neki. Ha titeket megismer, akkor nem rossz a helyzet. Fokozatosan előjönnek majd az emlékei. Simogassátok gyengéden, játszatok vele, foglalkozzatok vele egy kicsit többet az átlagnál. Hagyjátok, hogy újra felfedezze a házat. (egyedül)

Nem tudom, hogy kinti/benti/kinti-benti cica, de akármelyik is jó lenne 1-2 hétig bent tartani.

Én 1000 közül is felismerném a cicáimat és szerintem így van ezzel minden cica gazdi. Ha a szín, a méret stimmel és a jelleme is olyan(ez persze csak 1-2 hét múltán fog újra kialakulni), mint a ti cicátoké, akkor ő az.

Ez a mostani állapot csak a két hét távollét hatása.

2015. okt. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek!!

Mostmár rendebejött, 3-4 napig még ki se mert mozdulni a házból, de mostanra megnyugodott és újra a régi. :)

2015. okt. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!