Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet így macskát örökbe...

Jó ötlet így macskát örökbe fogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy macskát, de semmit nem tudok róluk szinte. Arra gondoltam, hogy örökbe fogadnék egy idősebb 4-6 éves macskát, általában azt olvasom, ezeket nem viszi senki. Gondolom az idősebb macskák már értelmesebbek, nevelték őket,nem kaparnak szét mindent, és nem olyan kis szeleburdik. Szerintetek ez jó ötlet? Persze még utána olvasnék alaposabban, csak felmerült bennem, hogy kezdésnek egy idősebb macskával jobban járnék.
2015. okt. 20. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, hogy idősebb. Macskák könnyebben alkalmazkodnak új emberhez, csak ahhoz kell idő, hogy megbízzon benned. De ez is egyedfüggő. Ha már idősebbet választasz, akkor próbálj olyat, aminek könnyebb a természete. Azzal tuti nem lesz gond. :)

Viszont mindenképp olvass utána, hogy milyenek és mi kell nekik, nehogy kiderüljön, hogy nem való neked a macska.

Fontos nekik az evés, alvás és a játék (van hogy támadnak, harapnak játékból erősen is), ezen sokan meglepődnek. Valamint benti tartásra ajánlom kizárólag, mert a kint tartott macskák előbb-utóbb balesetben meghalnak (autó, kóbor kutya, mérgezés stb.)

2015. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1# azért nem árt pontosítani. nekem kinti cicáim vannak, 10 évesek.

a lényeg, hogy nem lakunk forgalmas helyen, egy kis eldugott részen. elmegy napi 1 kocsi, szóval nem nagy az esély, hogy elutik. 2 szomszedunk van. nem mergezik az egereket, mert a cicák megfogjak. sőt, örülnek a cicaknak is, mert a vakondokat is megfogtàk.

szóval nálunk ideális a kinti tartás.

de pl forgalomas úton, vagy bolond szomszédok esetén tényleg inkább bent tartsàtok a cicát. nekem is megszakad a szívem, amikor reggelente látom a fouton az elutott állatokat... ott nem tudom miért kintiek

kérdező : jó ötlet menhelyrol hozni. az idosebb cicak általában nem olyan jatekosak már, de azért ők os szeretnek játszani. valóban idő mire elnyeri a bizalmad. az én cicáim anno 1,5napig nem fogadták el tőlem a kajat. de kb 2 hét alatt megszokja az új környezetet és téged is. :) ha kinti lesz, akkor is tartsd bent egy darabig, amíg megszokja a helyet, utana os fokozatosan engedd ki.

ja és gondoskodj alomrol es etetotalakrol:) kb ennyi

2015. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó ötlet. :)

A cicák mind különféle egyéniségek, annyira nem nevelhetőek, mint pl. a kutyák. Olyat próbálj választani (legalábbis elsőre), amelyik kedves, dorombolós, bújós, nyugis természet.

2015. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olyat válassz amelyik már ivartalanítva van,4-6 éves macska egyáltalán nem öreg,az enyém például 18 évig élt jó egészségben.A macska nagyon meghálálja a törődést,sokat kell vele foglalkozni.
2015. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy kb.10 èves cicát fogadtam örökbe. Harmadik gazdi vagyok, ezért nem tudom pontosan. 6 éve van velem, kellett neki idô míg hozzàmszokott. Jó pár hónap volt, mìg bújkált a lakásban. :D Utána már velem aludt. Ivartalanított fiú cica. Alapjában jól viselkedik, de azért néha elborul az agya. :D

Ha még egyszer tehetném ugyanúgy idôs cicát fogadnék be. Szóval én ajánlom. :)

2015. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ideiglenes befogadó vagyok, egy pesti macskamentő alapítvány cicái vannak nálam, amíg végleges gazdát nem találnak. Most éppen egy 3 éves, utcáról mentett kandúr van nálam. Nagyon féltem befogadni, mert ilyen időssel nem volt még tapasztalatom, attól tartottam, hogy mivel hozzászokott az utcai élethez, majd itt szökni akar, nem akar megmaradni.

Ehhez képest az történt, hogy az első naptól kezdve úgy viselkedett, mint aki az egész életét lakásban töltötte, esze ágában nincs kimenni, kedves, bújós, dorombolós, bizalmas. Eleinte egy kicsit ijedős volt, hirtelen mozdulattól, vagy zajtól megijedt, bebújt az ágy alá, de pár perc alatt megnyugodott, előjött. Mostanra ez is elmúlt nála.

Minden macska más és más, mind egyéniség, nem lehet előre tudni, hogy milyen lesz. Ha örökbe fogadsz, akkor olyan helyről javaslom, ahol nem kennelben, hanem mint én, ideiglenes befogadóknál tartották, mert akkor a befogadója be tud számolni a macska viselkedéséről, szokásairól.

2015. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!