Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy nyugodjak meg?

Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Macskám ma az örök vadászmezőre távozott . Imádtam 8 éve vele voltam erős kötelék volt köztünk mikor meghalt egyszerüen megállás nélkül sirok . Minden rá emlékeztet hiányzik és felfogni is nagyon nehéz :((

13/L



2015. okt. 21. 17:54
 1/9 anonim válasza:
100%

Idő :-(

Átérzem, és tudom nagyon rossz, de hidd el erősnek kell lenned! Az idő, majd segíteni fog...

Gondolj arra mennyi szép közös emléket adott neked, és hogy ő már boldog egy szebb helyen :) És onnét vigyáz rád!

Kitartás! :)

2015. okt. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt + lehet, hogy ezt most nehéz olvasni is, de esetleg segíthet egy új cica, vagy egy új házi kedvenc.
2015. okt. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sírd ki magad nyugodtan. Közhely, de tényleg igaz: az idő múlása segíteni fog. Ez persze hosszú folyamat, de nem szabad beleragadni a fájdalomba. Sírj, ha kell, de közben próbáld meg elterelni a figyelmedet, csinálj más dolgokat, koncentrálj más dolgokra...

Egy idő után lehet hogy készen állsz majd, hogy befogadj egy új cicát (nagyon sok cica keres gazdit). Igaz, az nem ő lesz, hanem teljesen másmilyen, de segíteni fog enyhíteni a hiányérzetet, és őt is meg fogod majd szeretni.

2015. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Ami nekem segített:

1 sírás

2 A méltó temetés (legalább térdig érő gödörbe) én egy fát ültettem fölé

3 új macska (ha már kisírtad magad)

2015. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedvesem!

Tudom mit érzel! Az én macskám, aki 11 évig volt velem, januárban halt meg. Képtelen voltam megnyugodni. Még most is hiányzik, de akár milyen furcsán hangzik is, nem bánom, hogy így történt. Még azon a szomorú napon beszéltem egy hívő rokonommal facebookon, elpanaszkodtam neki a történteket, és megkérdeztem tőle, hogy hova kerülnek az állatok haláluk után. A válasz meglepett.

Azt mondta, hogy biztos benne, hogy az állatok is a Mennybe kerülnek, és most sokkal boldogabb a kis Drágám, mint itt a Földön volt. Azt is írta, hogy nem örökre vesztettem el Őt. Neked is csak azt tudom mondani, hogy Te sem örökre vesztetted el a cicádat, most biztos nagyon boldog, hálás Neked az együtt töltött évekért, nem felejt el, és örökké a gazdája fogsz maradsz!



Ajánlom, hogy olvasd el Choo Thomas-tól a Menny Valóság c. könyvét, amelyben részletesebben olvashatsz az előbb említettekről.


Kitartás, és gondolj arra, amit írtam, nekem is ezek a szavak jelentettek erőt anno.

Minden jót!

2015. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sírjál nyugodtan! Ilyenkor csak az segít. Gyászold meg őt, búcsúzz el tőle! Sokáig fog még hiányozni, de aztán egyre könnyebb lesz nélküle. És amikor már nem fáj ennyire, akkor arra kell gondolni, hogy milyen szép 8 évetek volt együtt, mennyi örömöt, kedvességet, mosolygást adtatok egymásnak.
2015. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok kedves választ !

a temetése a halála utá 1 órával lett, virágot is meg sírkövet is rakatam a sírjára gyújtottam mécsest is hogy ne legyen sötétben.

Ma van 1 napja hogy én talaltam elaludva ..

el kell engedni mert akkor nem bír elmenni.

gondolom most onnan gondol ránk közben figyel is , gondolom mi is hiányzunk neki. Tegnap beszélgettem vele és őt is bíztattam , így esett jól.

maradt meg 2cicánk újat nem fogadhatunk örökbe hisz a most elhunyt cicusunk is egy szeretett macskánk helyére jött :)

Engem nagyon lesokollt mert én találtam meg. Éjjel aludni sem tudtam csak agyalni. Ránézek a szönyegre vagy másra ő jut eszemben .

2015. okt. 22. 06:15
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit depressziósan érzem magam , kimozdúlni nincs erőm, szobámba nem szeretek felmenni mert meg 3 naoja a szőnyegemen feküdt 5 injekcióval megszúrva . Most meg már tegnap a kedvenc takarójába be bugyolálva ástuk el. Olyan hirtelen jött felfogni nem lehet..
2015. okt. 22. 06:19
 9/9 anonim válasza:
100%

Szegénykém, átérzem. :( Nagyon meg tudja viselni az embert a szeretett háziállat elvesztése. Nekem is van egy cicám és összeszorul a szívem, ha ez eszembe jut.

Ne érezd rosszul magad amiatt, hogy sírsz, hiányzik és most úgy érzed, nem találod a helyed. Mindenki, akinek valaha volt valamilyen kisállata, tudja, hogy életünk része és társunkká válik. De közben örülj annak, hogy annyi éven át veled volt, gondolj arra, milyen boldoggá tett téged és te is őt. Egy állat szeretete az egyik legértékesebb dolog a világon és te megélhetted/heted ezt.

Foglalkozz sokat a többi cicával! Biztos vagyok benne, hogy jobb kedvre fognak deríteni! A cicák ahhoz nagyon értenek. :)

2015. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!