Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Odabentre szeretnénk cicát,...

Odabentre szeretnénk cicát, de félünk, hogy tönkreteszi a bútorokat. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
2015. okt. 22. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Nem teszi tönkre csak vegyetek neki vagy csináljatok kaparófát.
2015. okt. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz "tönkretétel" alatt? Ha biztosítod neki a kaparófát, amin körmölhet, már kilőttél egy dolgot. Persze, ez nem jelenti azt, hogy soha nem fog próbálkozni a kárpitos bútorokon, de arról szigorral le lehet nevelni. Ha bőr vagy textilbőr bevonatú ülőgarnitúrád van, nos, ott keletkezhet kártétel. Nem rosszaságból, hanem ahogy felugrik, leugrik, kapaszkodik, ami valóban kárral jár. Sokan levágatják a cicák körmét, de én nem . Elfogadtam, hogy néha keletkezik kis kár (pl. egymás kergetése közben feldöntötték az állólámpát. Mióta cicáim vannak, már több mint 20 éve, vágott virág csak akkora lehet, ami befér a könyvespolcra (férjemet már ismerik a virágboltban, ő a "macskás ember") stb. Ezeket jól gondold át, mert ha magadhoz veszel egy állatot, nehogy pár hét múlva túladj rajta a fentiek miatt.
2015. okt. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a macskákat, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem kaparják néha a bútorokat, de szerintem annyi szeretet kapnál tőlük, hogy nem tudnál haragudni rájuk.

A kaparófa tényleg jó ötlet!

2015. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!
2015. okt. 23. 12:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy valaha kaparni fogják a bútorokat.


Mert lehet, hogy óriási szerencsénk volt-van, de kb 15 év alatt csak 1 cicánk használta a körmét a fotel hátán -amin ülök.

Pedig volt, aki öregen jött, hátul a kertben, voltak, akik néhány hetesen kerültek hozzánk.


És még függönyön se láttam cicát mászni, pedig mások mondanak olyat is. Pedig szívesen megnézném, aranyos lehet.

2015. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!