Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtak egy cicát és nem...

Találtak egy cicát és nem fogadhatom be. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Láttam egy posztot a Facebookon, hogy a városban ahol élek csavarog egy alig fél év körüli fiú kiscica, és én nagyon szeretném befogadni. Régen, amikor kisebb voltam, rengeteg cicám volt (na jó, nem rengeteg, de összesen max 10 és nem egyszerre volt ennyi) és őket még nem tudtam eltartani, nem volt miből.

Még itthon lakom, de már folyamatban van a ház vásárlása a párommal, de ez még eltarthat 1-2 évig. Anyukám nem engedi hogy hazahozzam, pedig már el tudnám tartani, etetni, rendezni, és a többi. Ő azt gondolja, hogy megint az Ő és az Apukám gondja lesz, de ez biztos hogy nem így lenne. Hogyan értessem meg velük, hogyan beszéljem meg, hogy gondját fogom viselni?

Kedvenc állatom a cica, és mindent megtennék, hogy befogadhassam. Gyönyörű, szép, tigris mintás szürke fiú kiscica, szelíd, bújós, tiszta és nyugodt. Még baj se lenne vele.

Mit tegyek?



2015. okt. 22. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Gondolom felnőtt, így nyugodtan elmondhatod anyukádnak, hogy te állod a költségeket, te gondozod, te csinálsz mindent körülötte. Ha másban megbízható vagy, ezt is el fogja hinni. Neki csak annyi lesz a dolga, hogy eltűrje a cicát. Persze, ha hadilábon áll a macskákkal, ne adj isten allergiás, akkor inkább ne erőltesd, legyél türelmes, és várd meg ameddig elköltözöl.

2015. okt. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
33%
kész szerencse hogy a pároddal a szeksz engedélyezve van(legalábbis remélem hogy nem kell anyu beleegyezése.)vedd magadhoz a cicust ha a párod sem ellenzi.
2015. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Két hónap múlva leszek 20 éves.

Elmondtam neki, hogy én fogom eltartani, veszem neki az ennivalót, az almot, az ivartalaníttatást is én fizetem, és az egyéb költségeket is, de még ennek ellenére is azt gondolják, hogy megint rájuk hárul abból kifolyólag, hogy régen amikor volt sok cicám, az is rájuk hárult, mert akkor még nem volt keresetem, és nem teljesen voltam felelősségteljes.

Még azt is mondtam neki, hogy ha akármilyen apró koszt hagy maga után, arról csak én meg a cicám fogunk tudni, mert gondoskodni fogok, hogy miatta ne legyen rendetlenség.

Eltűrné, csak aggódik az előbb leírtak miatt. Szereti a macskákat, nem is allergiás rájuk. Apukám is szereti őket, minden állatot szeret, ő sem irtózik tőlük vagy allergiás, csak ő is úgy gondolkozik, mint Anyukám.

Szeretném velük teljes mértékben megértetni, hogy minden gond, költség, elvégezni való az enyém lesz majd, nekik semmi dolguk nem lesz vele, de nem engednek a dologból.

2015. okt. 22. 20:21
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!

Nem szoktak megtiltani semmit, csak jelenleg még itthon lakom, és ez az ő házuk így van beleszólásuk, hogy milyen állatot hozok haza. Párom is imádja a macskákat, ő nem ellenezné, és ha nem itthon laknék hanem már a párommal, akkor természetesen már minden gondolkozás nélkül magamhoz vettem volna a cicát!

2015. okt. 22. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Közelítsük meg másik oldalról is egy picit: a cica költség. Oké, hogy mindent te állsz, de a havi néhány ezer Ft mennyiben fogja befolyásolni az összeköltözést a pároddal? És akkor még nem volt beteg.

Ha én akarnék összeköltözni a párommal, akkor minden pénzem félre tenném, hogy minél hamarabb megvalósuljon a projekt. A meglévő jószágokat természetesen megfelelően gondoznám, de újabb költségbe nem verném magam. Lesz még gazdátlan, gyönyörű, jó természettel megáldott gazdátlan bársonytalpú 1-2 év múlva is.


Másrészt mivel a macska nem terráriumi állat, ha tetszik, ha nem a szüleid interakcióba fognak lépni vele. Ha másokkal laksz együtt, olyan nincs, hogy teljesen, 100%-ig a te gondod a macska.


Hogy segítsek egy picit: az úgy általában meggyőző tud lenni, ha készítesz egy Excel dokumentumot, két táblázattal: kezdeti költségek, folyamatos költségek és bemutatod otthon. Ez feltételez némi utánajárást és realitásérzéket.

Ha régen volt cicád, akkor is érdemes újrakalkulálni a költségeket: sokat változtak az árak, az elérhető eledelek és egyéb macskás cuccok.

2015. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem is inkább az összeköltözésre koncentrálj most, lesz még örökbe fogadható, csak a te segítségedre váró cicus a költözés után is. Én a kaukázusi juhászokért és a huskykért vagyok oda, mégsem tehetem meg, hogy befogadom azt amelyikért majd megszakad a szívem.

2015. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!