Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert lehet, hogy macskam 3...

Miert lehet, hogy macskam 3 evnyi szobatisztasagot tort meg?

Figyelt kérdés

A nagyobbik macskamban megbiztam amennyire lehet, hogy o biztos hogy nem piszkit a hazba. Egeszen eddig.. Mar jo par alkalommal befosott a hazba. Teljesen meghokkentett, hisz 3 evig folyamatosan kikeredzkedett.

Hogyan hassak ra, hogy tobbet ne forduljon elo?



2015. okt. 23. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Vidd el állatorvoshoz. Vagy verd meg, az ő szempontjából kb ugyanaz.
2015. okt. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha spuri van, akkor spuri van. Kikéredzkedett a macskád, csak rájött a cifra... Ha rádjönne, és nincs a közelben WC, vagy bezárnának egy szobába, te is befosnál.
2015. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Állhat akár betegség is a dolog mögött. Ha hasmenése van, nem csoda, hogy szegénynek már nem volt ideje kikéredzkedni, és ilyenkor visszatartani sem lehet. Szerintem is vidd el állatorvoshoz, valószínűleg egészségügyi probléma van a háttérben.
2015. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy almot is jó lenne beszerezned és nem fordulna elő ilyen.
2015. okt. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nincs alom bent neki, amúgy is ha megy a hasa akkor beteg, orvoshoz kéne vinni. Fosást nem lehet visszatartani... nem a macska hibája hogy nem foglalkozol vele megfelelően.
2015. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Először is, ha kinti-benti cicáid vannak, célszerű lenne alomtálcát tenned bentre, vagy venni egy cica wc-t (könnyebb tisztán tartani), mert a cicók elég szeszélyesek, és ha fázik, fáj valamije, rosszabb hangulatban van, lehet nincs kedve kint végezni a dolgát. Bár ez ritka, mert ugye általában a kedvelt helyekre potyogtatnak, azért mégiscsak macskából vannak. :)

Ha hasmenése van a cicának, állatorvoshoz kell vinni. Kész. Nem érdemes próbálkozni otthoni gyógymodókkal, veréssel stb, az állat szenvedésén kívül semmit nem érünk el vele.

Olyankor szokott előfordulni még hasonló, ha valamilyen változás áll be az életében, vagy a tiédben. Lakás átrendezése, új cica, vagy más háziállat, kisgyerek születése stb. Hallottam olyan "hisztis" példányokról, akik akkor is ilyet csináltak, ha a táplálásukon változtattak. Nehezen viselik a változást, és az is lehet, hogy a változtatások miatt elhanyagolva érzi magát,figyelemfelkeltésnek szánja. A hasmenés is utalhat stresszes állapotra.

Remélem segítettem :)

2015. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!