Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskámmal?

Mi történhetett a macskámmal?

Figyelt kérdés

Ma meghalt a 10 éves brit cicám. Nagyon szerencsétlen történet :(

Én hét elején mentem vissza az albérletbe, a cicám itthon, a családi házban élt a szüleimmel.

Amikor elmentem, még semmi baja nem volt. Ilyenkor a hidegben már nagyon vigyáztunk rá, hogy ne menjen ki éjszakára, mert könnyen megfázott. Viszont hétfőn kiosont, nem jött vissza, csak reggel.

De akkor még semmi baja nem volt. Tegnapelőtt állítólag kicsit gyengébb volt kicsit, de még evett-ivott, pihent egész nap (mondjuk máskor is ezt csinálta).

Tegnap már nem evett, de reggel azért még ivott/járkált, majd a nap vége felé teljesen legyengült. Én este fél 10-re értem haza. Az alomtálcájában feküdt, nayon szaporán és mélyeket légzett. Dorombolt, amikor simogattam. Hányni nem hányt, láza nem volt, inkább hűvös volt. Ja, és levegővétel közben "kattogott" a mellkasa.

Egyik állatorvost sem tudtam már elérni. Kétszer volt élete során macskainfluenzás, akkor is hasonló tünetekkel, de mindig rendbe jött oltás után.

Gondoltam, reggelig nem rosszabbodik az állapota. Reggel hívtuk az állatorvost, azt mondta, hogy 20 perc múlva itt lesz, de épp egy kisműtét előtt áll.

Rá 10 percre a macska egyszer csak krákogott egy nagyot, megmerevedett, nem kapott levegőt, 1 perc múlva már halott volt. Gyanítom, hogy megfulladt, mert a végén elernyedtek a záróizmai, és bepisilt. Szörnyű látvány volt, azóta is sírok, nem hiszem el, hogy ez történt.

Biztos, hogy nem evett mérget, mert hányt volna. Ugyanezért nem hiszem, hogy bármilyen acidosisa lett volna (a szapora-mély légzésből és az alacsonyabb testőről erre is gondoltam).

Létezik, hogy ennyire rapidan elvitte egy macskainfluenza/tüdőgyulladás?



2015. okt. 23. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok allatorvos es latatlanban, boncolas nelkul ezt nehez megallapitani, mivel idos volt, velhetoleg gyenge immunrendszerrel, az ejszakak mar hidegek, lehetett tudogyulladas.

Sajnalom es reszvetem miatta.

2015. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Doki nem mondta meg mikor kiért?
2015. okt. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem :(

Lehetségesnek tartom, hogy megfázott és a korából adódóan vitte el ilyen rövid idő alatt a betegség. Az állatorvos kijött még utána? Mondott valamit?

2015. okt. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Belegondolni is rossz! Nagyon sajnálom szegényt olyan rossz volt végig olvasni. Ne szomorkodj sokáig biztos tiszta szívvel halt meg hogy szeretett téged és ott voltál neki mikor elment jó gazdi voltál.
2015. okt. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :(

Felhívtuk, hogy meghalt a cica, így nem jött ki.

De ő is azt mondta, hogy valószínűleg a macskainfluenza.

Tavasz körül volt másodszorra bennem (korábban csak sok évvel ezelőtt), és szerinte az is lehetséges, hogy az akkori oltás ellenére maradt valami a szervezetében, amivel eddig küzdött az immunrendszere, de legyengülhetett és így durván letámadta a betegség.

Most utólag logikusan átgondolva a dolgot valóban egy súlyos tüdőgyulladás a legvalószínűbb: ez megmagyarázná a hyperventillációt és a fulladást is (a rekeszizma nem bírhatta tovább az iramot, és légzésbénulása lett:(((

Valószínűleg soha nem fogom megbocsátani, hogy csütörtök este nem vittem el valahová ügyeltre.

2015. okt. 25. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!