Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ötlet, ha a szomszéd macskája...

Ötlet, ha a szomszéd macskája "gonosz"?

Figyelt kérdés

Elég sok macska van az utcában, nekem is van kettő. Normálisnak tartom, hogy a macskák időnként verekednek, az enyéim orrán is olykor ott a seb.

Az egyik macska mostanában rászállt az enyéimre. Az egyikre annyira, hogy több sebből vérzett múltkor. Az ablakom alatt bunyóztak, de nem hallgatott semmi kiabálásra, tapsolásra. A férjemnek kellett kimennie, de akkor sem ment messzire.

Ma a másik (kis termetű) macskánk kiszaladt mellénk az utcára, mikor megérkeztünk. Ez a macska kirontott egy autó alól, és hiába kiabáltunk, rávetette magát a macskánkra és tépni kezdte. Oda kellett rohannunk, hogy abbahagyja, de az imént láttam, hogy a ház előtt álló autónk alól les befelé, várja a következő alkalmat.

Az a baj, hogy elszáll tőle az agyam, és szívem szerint agyoncsapnám.

Valakinek valami leszoktatási stratégiája?


2015. okt. 24. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, hímek, és megy a harc a területért meg a rajta lévő nőstényekért. Ha ivartalanítod a macsekod, békén fogja hagyni a szomszéd macska.
2015. okt. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindkét macskám ivartalanított.
2015. okt. 24. 18:56
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Hozzánk egy utcabeli kutya nagyságú macska járt, megenni a az én cicáim kajáját, de már nagyon itthon érezte magát, úgy gondolta, ő az úr. Párszor leöntöttem vízzel, de a szódás szifon volt a legjobb, mert az víz is, és nem szeretik a sziszegő hangot.
2015. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1-es: amúgy konkrétan ide jár, hogy belekössön a macskáimba.

3-as: ez jó :-). Elmaradt azóta?

2015. okt. 24. 19:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, elmaradt.:) Nem kóbor cica volt, van gazdája, jól tartott, csak olyan koldulós fajta. :)
2015. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez is nyakörves, "ápolt" macska. De ahogy látom a kocsi alól lesni, én is leápolnám.
2015. okt. 24. 19:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Kocsi alá is önthetsz egy vödör vizet, nem kell megvárni, amíg közelebb ólálkodik.

Párszor megcéloztam a kerítést vízzel, onnan fröccsent száz felé,koldulós pedig megijedt, és hazament. Vagy máshová kuncsorogni. :)

2015. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk ilyen genny időben én nem szívesen öntenék macskára vizet.


Nálunk a flakonos megoldás vált be: fél literes flakon, benne egy kevéske apró kavics. Nagyon ijesztően zörög :) A legjobb hatás kedvéért fogod a flakont és a delikvens mellé vágod, úgy, hogy minél nagyobbat csattanjon. Akkor se történik nagy baj, ha rosszul célzol és véletlenül a macskát találod el vele: a flakon könnyű, nem okoz sérülést. A későbbiekben elég csak megrázni.


Az egyik szomszéd, ivaros kandúrra rágtam be egyszer nagyon: ahogy menekült, a szomszéd garázsa felé vette az irányt: a flakon előbb a fémből készült garázsfalon, majd a földön csattant. A macska azóta is nagy ívben kerül bennünket :D

2015. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8-as: víz és kavics?
2015. okt. 24. 20:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Tudom, furcsa dolog, de... Miert nem "kerdezed meg tole", "hogy mi baja?"

Szamomra elegge valoszinutlen, hogy csak ugy belekott egy macska ket ivartalanitott masikba, semmi haszna belole.

Siman lehet, hogy eltevedt, kidobtak, es egesz egyszeruen "csak" ehes, es valami nyugodt helyet keres - de a te macskaid baromira nem kernek belole, ertheto modon.

(Mert olyan modon, hogy tenyleg egymasnak essenek, hogy a kulvilagrol ne tudjanak, nagyon keves indok van, az, hogy "gonosz" (szoval, agresziv, rosszindulatu) nem az. Egyszeruen tul kockazatos az agresziv felnek is. )

btw, en szemely szerint inkabb kimennek hozza valami kajaval, es nem lepodnek meg, ha odajonne, es kiderulne, hogy napok ota nem evett.


Ha ez nem mukodik, meg mindig marad a kavicsos-flakonos megdobalas :)

2015. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!