Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hete nincs meg a cicam (? )

1 hete nincs meg a cicam (? )

Figyelt kérdés
Elofordult mar ilyen de akkor meg fiu cica volt de most mar 7 eves es ivartalanitott . A lenyeg hogy egy hete beteg volt es vittem dokihoz majd utana eltunt . Kapott elotte gyogyszert es harom napja vissza kellett volna vinnem a dokihoz de mar egy hete nem jon haza enni se. Amugy belbetegsege volt es a szemere huzodott a harmadik szemheja. Hivogattam a kornyeken de nem jon haza . Holnap kirakok plakatokat rola de addig valaki nyugtasson meg hogy hazatalal . O az eletem es nem tudom mi lenne velem nelkule ..
2015. okt. 24. 22:32
 1/5 anonim válasza:
biztosan meglesz ;) Plakátolj.
2015. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Megértelek Téged, én is nagyon szeretem a macskákat.

Nem tudom, hogy mennyire vagy hívő, de szerintem imádkozhatsz érte, hogy kerüljön elő.

Nekem volt egy macskám, aki kb. 10 éve elveszett és 9 napig nem jött haza. Mivel én még akkor kicsi voltam, Anyukám imádkozott érte, és egyszer csak, TÖBB, MINT EGY HÉT UTÁN, ott állt az ablakunk előtt.

12 évig volt velünk, idén januárban elköltözött a Mennybe.

Hálás vagyok Istennek, hogy akkor haza küldte, mert nagyon sok szép emléket köszönhetek Neki.

Szóval higgy és imádkozz!

2015. okt. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem azért járd végig a környező utcákat, mert lehet, valahol az út szélén félig kilapítva megtalálod. Felénk gyakran elütik autóval és otthagyják hetekig a macskákat, senki nem keresi.
2015. okt. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nalunk alig van forgalom. Egy oraban max ket auto megy el az utcaban. A cicam amugy nagyon kijaros ..ha bent kell lennie akkor egy ido utan kikeredzkedik de most beteg volt ezert is feltem..
2015. okt. 24. 23:05
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Az a baj, hogy ilyen súlyosan beteg macskát nem engedünk ki. Ilyenkor érzékenyebbek, sérülékenyebbek, figyelmetlenebbek, másrészt valahogy neked is figyelned kell az állapotát (ha már bélbeteg: mennyit, milyen állagút kakil, mennyi és milyen táplálékot vesz magához stb.). Meg hát beteg cicát illik rögtön elkezdeni keresni.


#3 Esetleg kinyomozhatnád, hogy felétek ki szállítja el az elhullott állatokat és megkérdezhetnéd őket is, hogy szedtek-e össze a környékről a leírásnak megfelelő macskát. Közterületről ingyen szállítják a tetemeket, telefonhívásra is. Minden esetre egy kérdést megér.


Plakátolás: a lényeg, hogy könnyen áttekinthető legyen, az ember szeme könnyen megtalálja a legfontosabb információkat. Követendő példa: [link] Persze mehet pontokba szedve is. (Amikor a kutyánkat kerestük tappanccsal jelöltem a pontokat, mert az cuki és megjegyzik az emberek.)

Elrettentő példa: [link]

Egy ilyen, több soros, apró betűvel írt litániát, amiben MINDEN FONTOS, a kutya sem fog neked végigolvasni.

Próbáld minél forgalmasabb helyekre kirakni: helyi kisbolt, kisposta, buszmegálló stb. Oszd meg közösségi oldalakon is! Ha van helyi rádió, ami foglalkozik ilyenekkel, akár ott is bemondathatjátok.


Ha már úgyis járod az utcákat, beszélgethetnél a szomszédokkal, hogy esetleg látták-e valahol. A macskák elég nagy területet járnak be, a mi ex-kandúrunkat a szomszéd utca sarkán is láttuk már fetrengeni, az barátok között is 10 ház. Ha ismersz olyan helyet, ahol a cicád szeret lógni, vagy nagyon vonzónak tűnik a macskák számára, akkor a környékén lakó embereket érdemes megkérdezni. Pl. az ex-kislány macskánk egy lakatlan ház udvarán szeret lógni (pláne, ha hangos vendégeink vannak :D), ott csend van, nyugalom, elkezdte benőni a dzsumbuj a kertet és vannak üldözni való rágcsálók is.


(Ismered a mondást, hogy segíts magadon és Isten is megsegít? Imádkozni akkor érdemes, ha már mindent magadtól telhetőt megettél.)


Sok sikert, remélem előkerül a kis beteg!

2015. okt. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!