Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, hogyan lehetne őket...

Segítség, hogyan lehetne őket összeszoktatni? Kérlek, adjatok néhány jó tanácsot, hogy barátkoztassam meg őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 4 éves ivartalanított kandúr cicám, de pár napja befogadtunk egy nagyon bájos, 7-8 hetes kislány cicát, és a kandúrom egyszerűen nem hajlandó elfogadni a kicsit.


Csütörtökön fogadtuk be a pici cicát, még aznap elvittem állatorvoshoz is, kapott féreghajtót meg bolhairtó cseppet, de a biztonság kedvéért a hétvégén még külön tartottam a két cicát. Hétfőn mutattam be őket először egymásnak, de a kandúr macskánk nehezen viseli az új kiscicát, egyfolytában morgolódik, "panaszkodik", dünnyög magában, a kiscicára ráfúj, és tegnap óta két alkalommal oda is suhintott a mancsával a picinek (visszahúzott karmokkal, tehát csak a mancsával csapta meg). Nem túl barátságos vele.


Nagyon sokat dédelgetem őt (mármint a kandúr cicánkat), simogatom, ölbe veszem, beszélek hozzá, nyugtatgatom, próbálom éreztetni vele, hogy szeretve van, nem kell féltékenykednie, de amint meglátja a picit, nekiáll morogni és fújni.


Egyelőre külön helységben vannak, és csak felügyelet mellett engedem össze őket, de ez nem állapot, nem élhetnek életük végéig két külön szobában. :(


Egyelőre most azt csinálom, hogy a kiscicát éjszakára behozom magunkhoz a hálószobába, addig a kandúr a lakás többi részét használja, és aztán reggel megcserélem őket, vagyis a kandúr megy a hálóba, a kicsi meg jön ki velem a lakás többi helységébe. Gondoltam, így hátha hamarabb megszokják egymás szagát. Jobb ötletem nem volt.


Kaptak külön etetőtálkát, illetve van külön alomtálca is a kicsinek, egyelőre két külön helységben etetem őket és ugyanígy külön van elhelyezve az alom is.


Kérlek, adjatok valami tippet vagy tanácsot, hogyan tudnám őket összebarátkoztatni egymással.


Az a baj, hogy nem merem fegyelmezni a nagy macskánkat, amikor morog, nehogy negatív élményt párosítson a kicsihez. Ha ráfúj a kiscicára, próbálok kedvesen beszélni hozzá, nyugtatgatni, folyamatosan simogatom és magyarázom neki, hogy ez még egy pici baba, nem szabad rá haragudni, stb. Ilyenkor a kandúrom általában hozzám is bújik, dörgölőzik, néha az ölembe is mászik, de amint meglátja a kicsit, az ölemből is ugyanúgy morog meg dünnyög rá.


Mit tudnék tenni annak érdekében, hogy megbékítsem a nagy macskát a kicsivel? Miként lehetne őt viszonylag problémamentesen összeszoktatni a kiscicával? Mert egyelőre eléggé undok vele és emiatt a kicsi is egyre félénkebb és visszahúzódóbb. Az elején még szeretett volna játszani a kandúrommal, bújt volna hozzá, örült neki, hogy fajtársat láthat, de most már inkább kerüli, és lapul vagy meghúzza magát, ha a nagy cicánk ráfúj. :(


Csodálkozom is egyébként, mert egyébként egy annyira jóindulatú, kedves, barátságos macskának ismertem eddig a kandúr cicánkat is, mindig kedves volt mindenkivel, bárki jött hozzánk vendégségbe, ő mindig azonnal odament hozzá hízelegni és barátkozni, szóval egy kifejezetten bújós és dorombolós macska. Emiatt tényleg nagyon meglepődtem, hogy ilyen utálatosan viselkedik ezzel a pici cicával. :(


Esetleg valami praktika vagy ötlet, hogy mivel tudnám megkönnyíteni az összeszoktatásukat?


Nagyon hálás lennék minden segítségért!



2015. okt. 27. 14:32
 1/2 Malaika23 ***** válasza:
Ha jótudom ez nem a féltékenységtől van,hanem a fiú cicák így szoktal reagálni a kissebb macskákra,lehet ezt terület védelem miatt csinálja. Nem akarok hülyeséget írni,de szerintem ez így van. A vadonban elvileg a kiscicákat a nagyobb kandúrok megszoktál ölni. Egy pár hét után amikor nagyobb lesz a kicsi akkor talán már összeengetheted őket.
2015. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha van két szoba egymás mellett amit üvegajtó választ el ,az nagyon sokat segítene.
2015. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!