Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica hasmenése nedves táptól?

Kiscica hasmenése nedves táptól?

Figyelt kérdés

Valaki tapasztalt hasonlót? Új kiscica, kb. 6 hónapos. Egy hete hoztam haza, eszméletlen mohón eszik (próbálkoztam kisebb adaggal, kevertem a szárazat nedvessel, stb. de úgy zabál, mint akit éheztetnek... pedig nem.) és ha végzett a nedvessel, rohan az alomra, mert hasmenése van. 2 napig csak szárazat kapott, nem is volt semmi baj, ma adtam neki egy evőkanálnyi (!) szaftosat szárazzal keverve, nem rohant. Egy órával később sikerült neki megint, bár nem olyan folyós mint eddig.

Tulajdonképpen nem zavarna ha ezentúl csak szárazzal etethetném (mindig jó minőségűt veszek, eddig vegyesen etettem a másikat) de a másik macska kezd kétségbe esni, hogy miért nem kapja a "szokásosat". (Azért nem, mert ha a kicsi észreveszi a zacskót a kezemben, akkor semmi nem állíthatja meg, én meg nem szeretem a felesleges konfliktust :D)

A kérdésem tulajdonképpen az, hogy szerintetek felejtsem el a nedves tápot, vagy így, szépen lassan szoktassam hozzá? Mitől lehet ez egyáltalán?



2015. okt. 27. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáltad másféle táppal? Más márka, más összetétel?

Lehet, hogy csak arra az egy fajtára érzékeny. És persze, hogy állandóan éhes, ha semmi nem marad benne.

Etesd egy pár napig csak szárazzal (víz mindig legyen előtte!), és ha teljesen tünetmentes, akkor egy másik fajtával teszteld, de csak egy kiskanálnyival.

A másik macskát meg lehetne addig külön etetni, elzárva, hogy a kicsi ne lássa, mit kap.

2015. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, mint az 1. Én is vettem már olyan, nem is olcsó konzervet, amit az egyik kihányt, volt olyan is, amitől hasmenésük volt.
2015. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem is vannak macskáim (kb.7-8 hónaposok). Én is adtam nekik szaftos (tasakos) húst. Nekik is hasmenésük volt tőle és morgott a belük. A száraz tápot meg se eszik. Szerintem vagy próbálj meg vagy másik tápot adni nekik vagy adj nekik valami mást.
2015. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) még nem sikerült teljesen megfejteni a dolgot, de ha én "főzök" neki (pl. Hal, csirke + kevés zöldség, kevés rizs stb.) attól semmi baja. Lehet, hogy tényleg allergiás valamire, a száraztápjukban rizs és kukorica van, lehet, hogy a gluténra. Igazából ha megeszik szépen a szárazat, majdnem lényegtelen a szaftos, nem is izgatom magam miatta tovább :) köszönöm mégegyszer!
2015. nov. 5. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!