Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a kutyám és a macskám? A kutya 7 hónapos, játszana vele, a macska is még kölök kandúr, de ő fúj rá! A kutyát szerintem tudom kajával motiválni, hogy csináljam kutya illetve macska részről?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, a kandúr cicák nem olyan simulékonyak. Lehet idővel összeszoknak, és barátok lesznek. De az is lehet a kandur mindig fujozni fog rá!
2010. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A póráz két végén c.(Spektrum)műsorban azt láttam,hogy a kutyusnak meg kellett tanítani a hagyd parancsszót.Úgy csinálta Victoria,hogy volt nála egy jutalomfalatos tasak.Az egyik kezével adott a kutyusnak jutalomfalatot.Majd a másikkal letett a földre egyet és mikor odanyúlt volna azt mondta,határozotan:hagyd!Ha otthagyta,akkor a másik kezéből kapott egy másik falatot.Ezt gyakorolta sokszor.Már a kutya feküdt és a mancsára tett falathoz sem nyúlt ha hallotta a parancsszót.Ne keverd össze a kezed,és sose azt add oda,ami tilos volt!Tehát pl. mindig a jobbkézzel kapja a jutalmat,a ballal leteszed a tiltottat.Ami tiltott,azt nem kaphatja meg.Végül a cicához eresztették és a hagyd szóra a cicát is hagyta.Félelmében addig fújt rá a cica,majd napok,hetek múlva már békében megvoltak.Remélem,sikerülni fog!
2010. márc. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 10h03-as vagyok megint.Még annyit,hogy ők még úgy is meg tudták erősíteni a kutyusban a tiltott dolgok tudomásulvételét,hogy kamerát és egy hangszórót behelyeztek a lakásban,majd mikor egyedül hagyták,és elkezdte szétszedni az asztalon hagyott újságokat,beleszóltak a hangszóróba egy mikrofonon keresztül,hogy hagyd!És elment egy játékával a kutyus.Így azt tudatosították benne,hogy ha nincsenek ott a gazdik,akkor is látják,ha rosszalkodik.Ezt csak érdekességként fűztem hozzá.Gondolom,ez így nem megoldható egy átlagos lakásban,de ha érzi,hogy többször is ellenőrizve van,hogy rosszalkodik-e,az visszatarthatja.És még egy alapvetően fontos volt a kutyaneveléssel kapcsolatban:futtatni,sétáltatni,foglalkozni,játszani a kutyussal!Egy szeretett és lefárasztott kutyus nem akar annyit "rosszalkodni"!A cica is igényli a szeretetet,simogatást,ő is lehet féltékeny!Ha nem akarjátok tenyészteni,ajánlatos 8-9 hónapos kora körül ivartalanítani.
2010. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én egyszer szoktattam össze kutyát macskával. annyi volt az egész, hogy már évek óta megvolt a kutyám, mikor találtam egy cicát az utcán. felhoztam, befogadtam, és a kutya nagyon féltékeny volt, de játszani is akart vele. a macska meg nagyon félt, és fújt. szóval eldöntöttem hogy a macska az én szobámban fog lakni, a kutya meg kint a lakás többi részében. mindig az ajtórés alatt szaglászták egymást, és kb másfél hónap múlva kipróbáltam, hogy mi lenne ha találkoznánk. addigra azért már eléggé ismerték egymást, mégha csak ajtón keresztül is. végül semmi gond nem volt. pár hét múlva örök barátságot kötöttek, olyanok voltak mint a tesók, együtt aludtak összebújva, és együtt ettek :)
2010. márc. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomhoz a karomban vittem a cicát, simogattam, egyre közelebb vittem, és közben mindkettőt simogattam. A macskát erősen fogtam, nehogy elszaladjon, mert akkor a kutya menne utána. Mutattam a macska (most már csupán ex-)golyóit a kutyának, hogy megszagolhassa, és lefogtam a macskát, amíg egyéb helyeken is végigszaglászta. Csináltam azt is, hogy mondtam a kutyának: fekszik, és rátettem a kismacskát, és közben mindkettőt simogattam, és dicsértem a kutyát.

Azt olvastam, a cicák és a kutyák egyátalán nem ellenségek, csak kommunikációs zavar van köztük, és ez igaz is. Szerintem a jó összeszokás egy jólnevelt kutya kérdése, a macska sokkal önfejűbb, azt nem tudod fegyelmezni.

Az én kutyám látta, hogy nekem fontos a cica, és attól kezdve sohasem bántotta őket. A macskák időnként elvesztek/elütötték őket, de a kutya maradt, és új macskák jöttek mellé, de a kutya azokat sem bántotta. Sőt, van egy spéci vakkantása, amivel azt jelzi, hogy hazajött a macsek, és megvédi őt, ha más kutyák esetleg bántani akarják.

Most már inkább a labimat féltem az őrült macskától, mert az karmolja és harapja, a kutya meg tűri, hogy a ronda kis kandúr terrorizálja :)

2010. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!