Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minőségi macskatápot szeretnék...

Minőségi macskatápot szeretnék venni a cicáimnak, ami tényleg jó minőségű és ami nem a Royal Canin, tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves ivartalanított kandúr és egy 10 hetes (egyelőre még) ivaros kislány cicának keresnék valami jó minőségű, alsó prémium kategóriás cicatápot. Ismertek ilyet?


Royal Canint NEM szeretnénk! Ezen kívül tudnátok ajánlani valami igazán jó, minőségi tápot?


Mindkét macskám benti cica amúgy, ha ez számít.



2015. nov. 1. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Tudom, nem válasz, de azt elárulod, miért nem akarsz Royalt venni? Köszi! :)


Ami alsó, tehát nem rettentő drága és jó is, az a Brit Care, abból is szigorúan csak a gabonamentes tápok. Eleinte azt adtam a maccsoknak, aztán tértünk át az egyiknél Acanára, a másiknál Royal Caninre (mert persze miért is szeretné azt az egyik, amelyiket a másik.. :))

2015. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A Royal Canin azért nem jó, mert egyrészt szerintem ahhoz képest elég drága, másrészt (és ez a nagyobb gond vele sajnos, hogy) van benne gabona (pl. kukorica), és úgy tűnik, hogy a 10 hetes kiscica allergiás, de legalább is érzékeny rá, ezért valami olyan tápot szeretnénk keresni, ami mindkét macskának megfelel, hogy ne kelljen kétfélét venni, de ami azért jó minőségű. :)
2015. nov. 1. 18:49
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Első vagyok, értem. :) Igen, van benne gabona, nálunk azért játszik a Royal, mert az egyik cicc maine coon és neki muszáj fajtatápot venni, nameg imádja is.


Akkor szerintem a Brit care megér egy próbát, (sőt, ha esetleg bp-i vagy, még adni is tudok olcsón, van egy tasi, ami megmaradt :D)

Szóval, összességében a brit jó opció, ha nem akarsz túlságosan sok pénzt kiadni tápra és mindenképpen gabonamentesre van szükség. :)

2015. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Acana, Orijen
2015. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem igazán a gabonára szoktak allergiásak lenni. Miből gondolod amúgy, hogy az?


Egyébként a RC se annyi amennyi, neten kutakodj sok online shopban, és 10 kilós kiszerelést kell venni, van amelyiknek így 1300 forintra jön ki kilója, ez már szinte annyi, mint amennyi a tescoból a whiskas kilója... Hill's szintén jó, Happy cat is. Mindig a 10-15-20 kilósat vedd. Igaz, hogy egyszerre drága, de nagyon sokáig elég, a macska állat, azért eszik, mert éhes, nem azért, mert változatos gasztronómiai élvezetkre vágyik, és így jó áron minőségit esznek + a nagykiszerelésnek az ára általában annyi, hogy a postaköltséget nem számítják fel.


Én ezeket a shopokat használom, attól függően, hogy mikor mit kell venni: petissimo.hu zooplus.hu sokdog.com vetpluspatika.hu

Ezek megbízható boltok, van amelyikben online kártyával is fizethetsz, de utánvét is szokott lenni, vagy van ahol személyes átvétel pesten, esetleg pick-pack pont, amikor a helyi benzinkútra vagy újságoshoz viszik a csomagot, ahol kp-val és kártyával is lehet általában fizetni érte.


Ha nem szoktál online vásárolni, akkor kezd el rászokni, amivel én etetek, annak kilója a fressnapfban két és és félszer annyiba kerül, hiába az ott lévő legnagyobb kiszerelést venném (ami vagy 3-4 kiló azt hiszem) mint mikor a neten megveszem a 10 kilós zsákot..

2015. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 macdln ***** válasza:
37%

"A tápok többsége nagy mennyiségben tartalmaz gabonát (búza, rozs, árpa, zab, kukorica), azonban a kutyák, macskák emésztő rendszere nem a gabona feldolgozásra alakult ki, mert ők alapvetően húsevők.

A macskák táplálkozása mindig is gabonamentes volt, magas fehérje és alacsony szénhidrát tartalommal.

A gabonamentes étrend enyhíti az étel allergiás tüneteket mind macska, mind kutya esetében.

A gabonamentes étrenddel megelőzhető a macskáknál a vese- és húgyúti problémákat.

A gabonamentes tápok nem tartalmaznak gabonát, azonban tartalmaznak burgonyát, amely proteinben szegény, és sok értékes anyagot, vitaminokat tartalmaz.

A gabona 6 káros hatása:

A kutya emésztő szervei nem képesek feldolgozni a gabonát. Ez a bélsár mennyiségén is látszik, ugyanis minél magasabb arányban tartalmaz egy táp gabonát, annál nagyobb mennyiségű bélsár távozik a kutya emésztő rendszeréből.

A macskák a gabona hatására nem érzik magukat megtelve, ezért állandó az éhségérzetük, mivel a szükséges tápanyagok nem jutnak be a szervezetébe.

Magas a szénhidrát tartalma, a kutyák és macskák elhízását okozhatja.

Macskák és kutyák esetében is gabona gyakran étel allergiát is okozhat. Az étel allergia tünetei lehetnek a bőr irritáció, a viszkető, vörös foltos bőr, a mancsok rágcsálása, az állandó vakarózás (nem élősködő következtében).

A macskáknak húgyúti problémákat okozhat az alacsony minőségű fehérjék által tartalmazott nitrogének. A gabona alapú tápok kevesebb ásványi anyagokat és vitaminokat tartalmaznak, ezért ez túlzott ürítést okoz, ami pedig magával hozza a nehézkes veseműködést.

Macskák és kutyák esetében is a daganatos megbetegedések kockázatát növelheti."

2015. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Chicopee. Magas a hústartalma, jó minőségű, sok fajtája van és elfogadható az ára.
2015. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 macdln ***** válasza:
50%

A royal canin nem csak azért nem jó, mert gabonát tartalmaz, hanem azért is, mert tartalmaz olyan anyagokat, amik függővé teszik a cicákat és ráadásul fel sincs tüntetve, hogy mennyi a hústartalma, ami lássuk be a felsorolt összetevők alapján nem lehet túl sok. :

" Royal canin kitten :

Összetevők:

Szárnyasfehérje (szárított), rizs, állati zsír, kukorica, növényi fehérje-izolátum, kukoricaglutén, állati fehérje (hidrolizált), lignocellulóz, szárított cukorrépa-apríték, ásványi anyagok, halolaj, élesztő, szójaolaj, psyllium [útifű mag és maghéj] 0,5%, frukto-oligo-szacharidok, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligo-szacharidok forrása), körömvirág kivonat (lutein forrás).

*L.I.P.: válogatott, kitűnően emészthető fehérjék magas biológiai értékességgel."

A happy cat meg a hills sem túlságosan jó, de legalább a happy cat -nél le van írva, hogy mennyi a hústartalma.

" Happy Cat Supreme Junior :

Szárnyashúsliszt (17,5%), gége, rizsliszt, kukoricaliszt, kukorica, lazacliszt (5%), szárnyaszsír, marhazsír, nyúliszt, májhidrolizátum, répamelasz-szelet, szárított máj, almatörköly (szárított, 0,7%), egész tojáspor, nátrium-klorid, élesztő (szárított), kálium-klorid, árpa (erjesztett, 0,3%), tengeri alga (szárított, 0,2%), lenmag (0,2%), cikóriagyökér (0,04%), articsóka, pitypang, gyömbér, nyírfalevelek, csalán, zsálya, koriander, rozmaring, kakukkfű, édesgyökér, kamilla, réti legyezőfű, medvehagyma.

(gyógynövény összesen 0,17%). "

"Hill's Feline Kitten tonhal :

Szárnyashúsliszt, kukorica, állati zsírok, tonhalliszt, kukoricaglutén, fehérje-hidrolizátum, ásványi anyagok, lenmag, szárított répa-apríték, halolaj, rizs."

Az ivartalanított kandúrnak ajánlanám a natural & delicious, brit care és a granatapet ivartalanított cicáknak való tápokat. Ha nem fontos, hogy ivartalanítottaknak való legyen, akkor pedig "Porta 21 Feline Finest Sensible" gabonamentes táp nagyon megéri (főleg nagyobb kiszerelésben), ugyanis a többi ilyen magas hústartalmú gabonamentes táp jóval drágább.

A kiscicának pedig a "Brit Care Cat Crazy I'm Kitten" tápot ajánlanám. A nőstény cicák már 5 hónapos korukban ivaréretté válhatnak, így érdemes még előtte elvinni ivartalaníttatni. Ivartalanítás után még kb. 1 éves koráig kapjon kitten tápot és utána már kaphatja ugyanazt, amit az ivartalanított kandúr cicád is kap.

Itt vannak a linkek a tápokhoz, amiket ajánlottam az imént.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ja még egy dolog, 3.-ik válaszoló nem muszáj fajtatiszta cicáknak fajtatápot adni. Persze, hogy nem eszik meg mást, miért is enne, hisz már RC függő. Ha a tenyésztője, ha akárki más mondta is, hogy fajtatiszta cicáknak kötelezően az adott fajtának kifejlesztett tápot kell adni, akkor se hallgass rá/rájuk. Ez hü**eség. Bocsánat a kifejezésért.

Ha már a tenyésztőnél is royal canin-t kapott, akkor már SZINTE lehetetlen átszoktatni másik tápra.

2015. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Maxitabi ***** válasza:
66%

Az acana és orijen a legjobbak,mert kölyöknek és felnőttnek egyaránt adhatóak,gabonamentesek, szuper összetételűek, viszont drágák.(Persze a hús drága,ami benne van)

Hasonló szuper:Taste of the wild, feringa, applaws,granatapet, carni love ...stb

Nagyon jó még: brit care, leonardo, natural & delicious, grau,porta 21 stb

Még jó: josera, bosch sanabelle,eukanuba,matisse stb

2015. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes az én macskáim ették ezeket a gabonamentes fäsza tápokat, de egyrészt olyan dagadtak lettek tőle, mint az állat, hiába előírás szerint etettem, ha meg csökkentettem az adagot, akkor meg szenvedtek, mert alig kaptak valamennyit. Húgyköves is lett köztük azonkívül már csak azért is szkeptikus vagyok az acana-orijen párossal szemben, mert 0-20évig ugyanazt a tápot kell szerintük adni, ami nettó hülyeség, mert lehet, hogy a természetben kicsi is nagy is ugyanazt eszi, viszont a természetben nem is élnének 3-5 évnél tovább, de a valóságban meg nem ugyanazt igénylik a különböző életszakaszaikban..


Ráadásul gyógytápjuk sincs, márpedig elég nagy szívás, ha a macskád vese/máj akármi beteg lesz és gyógytápot kell neki adni, és csakis azt és majd akkor próbálkozhatsz vele, hogy rászokjon a royal caninra, vagy a hillsre, mikor már élet-halál kérdés.

2015. nov. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!