Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez természetes viselkedés?

Ez természetes viselkedés?

Figyelt kérdés
Van 2 hónapos cicánk, úgy szegődött hozzánk, mi mentettük meg az éhenhalástól. Mostmár eleven, benn lakik velünk, szeret nagyon játszani, de néha már megijedtek tőle, nem agresszív de fut ráugrik bokánkra, feláll a hátsó lábaira és a "kezeit" szétnyitja és elkap vele, nagyon aranyos csak közbe karmol és harap is. Látszik, hogy játék, de azért aggódunk, hogy ha nagyobb lesz akkor is ezt fogja csinálni? Mert akkor már lehet nem lesz ilyen kis mókás ha ránkveti magát.
2015. nov. 2. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Játszik, jó látod. :) De cuki lehet! Ha felnő, nyugisabb lesz majd, de ha erősen harap, nyugodtan rá lehet szólni.
2015. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, normális.

A körmei hegyét csípjétek le, kevésbé fog érezhető lenni a karmolása. Amúgy rá lehet szólni, ha harap, vagy karmol.Idővel megtanulja, hogyan lehet behúzott karmokkal is játszani veletek.

Nézz meg a YouTubon kölyökcicák játszását.

2015. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Normális, de lehet kicsit befojásolni, és kell is szerintem.

Én egyszer vágtam a cicát pofon amikor elkezdett púposodni meg fújni.

Egyébként ha körömmel elkezdett pofozni, akkor enyhe seggrecspással jeleztem hogy ez már nem ok. 1 éves kora óta minid behúzott körömmel pofoz amikor játszik. Sokszor játszik, és vágtat ide-oda, felmegy a lépcsöre vagy polncra, és várja hogy játsszak vele. Akkor jó nagyokat vág a kezemre csák úgy csattan, de nem félek mert tudom hogy mindig köröm nélkül csinálja.


Egyébként még azt is megtanulta, hogy melyik gatyában nem ugorhat fel az ölembe, és hiába is hívom, nem jön fel ha rövidgatyában vagyok vagy valami finomabb anyagban.

2015. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Játék, persze, elvileg kinövik :)

Nálunk sajnos - természetesen minden cicának más a vérmérséklete -, nem így lett. Eleve olyan durván játszott a kislány, hogy már nem mertünk a közelébe menni, a nevelés nem ért semmit... amikor úgy éreztük, nem bírjuk tovább, léptünk egy merészet, és ahelyett, hogy kivágtuk volna, beszereztünk mellé egy társat.

Mondanom se kell, szegény kis vacak eleinte a boxzsák szerepét töltötte be, de végül megszerették egymást, és a kandúrka is hatalmasra, izmosra nőtt a kiképzés hatására. Azóta rajtunk egy karmolás sincsen, mindkettőt imádjuk, maximálisan megérte :)

2015. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez jó összefoglaló és a megoldások is ott vannak.


[link]

2015. nov. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. nov. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!