Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan rosszkedvű a...

Fügedi Réka kérdése:

Miért olyan rosszkedvű a cicám? Miért alszik sokat? Miért nem játszik már velem?

Figyelt kérdés
Van egy cicusom fiú 4 éves,4kg. Csütörtökön parfümöt nyalt le a bundájáról és beteg lett. Elvittem öt orvoshoz. Miért nem segít a gyógyszer? Az infúzió? Pénteken visszavittem kontrollra. Minden jónak bizonyult. Viszont szombat este óta nagyon rosszkedvű, kedvetlen. Sokat alszik. Nem játszik velem. Nem bújik hozzám. Enni eszik és iszik is csak keveset. Utána egész nap alszik. Mondták vigyem vissza az orvoshoz, vesznek tőle vért analizálni, hogy mi a baj. Rengeteg pénzt kérnek egy ilyen vizsgálatért. Mi lehet a baja? Miért ilyen? Ennyire nem lehetett nagy baj abból a parfüm lenyalásból? Ugye?

#beteg #a cicám.
2015. nov. 2. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hinném, hogy a parfümtől van, de a cicák is hangulatfüggők, ők is érzik, hogy itt az ősz, stb... szeretgesd sokat :)
2015. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A parfümtől semmiképp nem lehet nagy baja, főleg ha ilyen kis mennyiséget nyalogatott, és még orvos is látta. Szerintem felesleges ennyi pénzt kiadni egy ilyen vizsgálatra.

Az, hogy miért ilyen kedvetlen, bármitől lehet, én arra tudok most gondolni, hogy a csütörtöktől péntekig tartó kétnapos stresszt próbálja kipihenni. Ha eszik, iszik rendesen, normálisan mozog, nem furcsa rajta semmi (a csapzott bunda, lógó bajusz stb. jelenthet még rosszat), nincs sem hasmenés, sem hányás, akkor nagy valószínűséggel baja sincs. Volt, hogy az idősebbik cicám napokig nem volt hajlandó foglalkozni velem, de csak mert éppen olyan kedve volt. Nekik is változhat a hangulatuk :) Szerintem várj még pár napot, hátha változik a helyzet.

2015. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De jó!!! Köszönöm szépen a tanácsokat!!!! Megnyugodott a lelkem kicsit!! Semmi ilyet nem tapasztalok rajta, hogy hányik, nem megy a hasa sem!Én is arra gondoltam, hogy a stressz az sok volt neki. Annyi orvos körülötte és hogy kanült helyeztek a kis lábába azon ment az infúzió.Amúgy is félénk cica.Idegenek is ha jönnek hozzánk elbújik.Akkor várok még egy pár napot.Bizom benne, hogy visszakapom az én kis igazi cicám.....
2015. nov. 2. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:
A saját cicámból tudtam kiindulni, ő szegényem sokkot kapott (!) az állatorvosnál, mikor előszőr találkoztak, és oltást kapott (nem első alkalom, csak új doki). Elég érzékeny ő is, bár azóta összebarátkoztak :) utána napokig nem "állt szóba" velem.
2015. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!