Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le fog nyugodni a kiscicánk?

Le fog nyugodni a kiscicánk?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos és nagyon játékos.Néha túlzottan is...rengeteget harapdál és egyre erősebben, esténként pedig "megőrül": rohangál össze-vissza és van hogy felugrik a nadrágomra és a lábamba harapva meg a körmével erőteljesen kapaszkodva csüng.Mint valami vérengző kiskutya vagy nem is tudom :D No meg ágy alá bemászkál és azzal szórakozik hogy egyik oldalról a másikra rohangál...meg van még egy csomó fura dolga:D Mit lehet tenni hogy picit lenyugodjon és ne harapdáljon meg vaduljon?
2015. nov. 3. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Este vagy, ha nagyon örjöng játsz vele, a hasát vakargasd, hogy támadjon, előbb-utóbb kifárad. Ha nem szereted, hogyha harapgál csinálj neki egy vastagabb maddzsagból, hogy könnyebb legyen kigubózni, egy játékot. De ha végképp semmi sem működik vegyél neki egy társat, vagy hozz, manapság milliónyi ingyen cica van országszerte. És az új társával együtt meglennének nagy valószínűséggel.

Pluszba mondom, hogyha nagyobb lesz megjavul, főleg kiskorukban ilyen izgágák, és este sem szeretnek gyorsan elaludni.

Kicsit korlátozni kell, ne csináljon semmi rosszat, így nem tesz meg nagykorában sem mindent.

2015. nov. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Amúgy éppen előbb elkezdett nagyon nyávogni, megsajnáltam és behoztam a szobámba.Dorombolt bújt stb majd egyszercsak beleharapott az arcomba....szeretem nagyon de kikészít néha.

2015. nov. 3. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kismacska, teljesen normális :-) Le kell fárasztani, különösen lefekvés előtt, pl cica-pecabottal, plüssegérrel, vagy akár papírgalacsin gurításával, ami épp bejön nála.


Én nem ajánlom, hogy kézzel játssz vele, eltekintve attól, hogy rohadtul fájdalmas, és a munkahelyen/suliban furán néznek a szétmarcangolt kezedre, erősen dolgozni is kell azon, hogy a cica megtanulja, meddig mehet el. Aki nem tanulja meg kölyökkorban, az úgy marad... Szóval minden durvulásnál (karmolás, harapás) feljajdulni, otthagyni és rá se nézni pár percig. Esetleg lespriccelni vízzel, ha nem veszi az adást, azt többnyire utálják.


De maga a játék, a mozgatás nagyon fontos.


Ja, és ne dugdosd oda neki az arcod :-)

2015. nov. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szeretem mikor bújik a nyakamhoz és odadörgölőzik :D

Lehetőségeink szerint nagyon sokat szoktunk vele játszani...a nappalink teli van a játékaival(kupak, papírgalacsin, fonalgombóc madzagon, cipőfűző lelógatva szekrényről, cipőfűző magában) és tényleg amikor otthon vagyunk valaki mindig foglalkozik vele.

Az a probléma hogy picit kiszámíthatatlan.Bújik stb aztán egyszercsak harap. Valamint nehéz mindig otthagyni mikor harap mert lényegében mindig harap :( Ahogy simogatnánk, felé nyúlunk már harapdálni akarja az ujjunkat. Tudom ő így akar játszani de elég zavaró hogy tényleg bármikor felé nyúlunk odakap...

2015. nov. 3. 14:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez ilyen, a macskáknál felnőtt korban is könnyen átkattan a simogatás bunyózásba. Akkor érdemes simizni, amikor álmosabb, vagy mondjuk evéssel van elfoglalva. (Persze ha nem kér a mancsolásból, azt tiszteletben kell tartani, ez alap másik emberrel-állattal szemben.)


Amíg ilyen kis vérmacska, és nem bír magával, én egy plüsst vetnék be, azt nyomnám a szájába/karmai közé, azt szabad gyilkolászni. Embert nem. Viszont harapdálni (finoman!) szabad, karom nélkül mancsolni is, csak gondolom, ez nem nagyon megy még.

2015. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Vszeg le fog, az én cicám is ilyen volt kicsinek. :)
2015. nov. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Plüsse is van de csak nagyon ritkán játszik vele.Sokszor odaadjuk neki, megharapdálja párszor aztán otthagyja. Sajnos jobban érdeklik a kezek :D

Mindenesetre köszönöm szépen a válaszokat, remélem tényleg lenyugszik majd:) Karácsonyra leszek majd kíváncsi hogy alakul, mert pont a nappaliban lesz a fa, ahol ő is szokott lenni :D Előre félek de nem tudjuk máshova tenni a cicust.

2015. nov. 4. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!