Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscicának mennyi idős...

Egy kiscicának mennyi idős koráig változik a szemszíne? Mikor válik véglegessé?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes (azaz lassan 3 hónapos) kiscicám.

Vörös bundája van és a szemei kékeszöldek (nem tudom pontosan, hogy kék vagy zöld-e, mert a fényviszonyoktól függően valahogy mindig másmilyennek látom; hol kéknek, hol pedig zöldnek). Arra lennék kíváncsi, hogy van rá esély, hogy a szeme már ilyen szép kékeszöld marad? :) Vagy ez még változni fog és mondjuk kisárgul neki? Mennyi idős koráig változhat vajon a szemszíne? Mikortól lehetek benne biztos, hogy a szeme ilyen marad és már nem változik tovább? :)



2015. nov. 3. 14:17
 1/2 macdln ***** válasza:

Minimális esély van rá, hogy ilyen marad. Nekem jelenleg van egy 5 hónapos perzsa keverék fehér bundájú fiú cicám és egy brit rövid szőrű jellegű testvérpárom. Az egyik egy lila bundájú lány, a másik pedig egy vörös bundájú fiú. Mind a három cicusnak kék szeme volt kb. 3-3.5 hónapos koráig. A két fiúnak sötét kék, a lánynak világos kék. Ekkor mindegyikőjük szeme elkezdett változni. A kisebb fiúé kékes-zöld lett, majd fokozatosan sárgulni kezdett. A nagyobb fiúé kékből nagyon hamar átváltott sárgába. Most mindkettőjük szeme "furcsasárga :)" színű, talán a krémszín és a citromsárga átmenete. Szerintem a végkifejlet citromsárga lesz. A kislánynak most narancssárga színű a szeme. Gyönyörűek, egyszerűen nem tudok betelni velük. :)

Szeresd a cicádat, akármilyen színű is lesz majd a szeme!

Ja még valami, van olyan ismerősöm, akinek kék szemű vörös cicája van, úgyhogy nem lehetetlen. :)

2015. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 macdln ***** válasza:
"...jellegű, 6 hónapos testvérpárom...."
2015. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!