Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Volt három kismacskánk, nagyon különleges a történetük, épp ezért nagyon a szívünkhöz nőttek. Már alap mód van három felnőtt macskánk, és nagy felelősséget vállaltunk, hogy úgy döntöttünk, megtartjuk a három kismacskát, és felneveljük, de nem bántuk meg a döntésünket.


Vidéken lakunk, kertes házban. A szomszéd ház egy olyan épület, ahol embereket foglalkoztatnak, tehát ott dolgoznak. Nagyon nem szeretjük őket, mert ők azok a tipikusan buta, idióta emberek, akiket nem akar az ember a szomszédságába (egész nap kint állnak, röhögcsélnek, cigiznek, beszélgetnek, stb).


Pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy az egyik kismacskánk átjárt hozzájuk, most pedig az van, hogy két napja nem látom a harmadik cicát.


Biztos vagyok abban, hogy valamelyik "jó szomszéd" vitte el a macskámat, és nem ez volna az első eset - de nincs bizonyítékom. Segítsetek, mert ezt nem akarom ennyiben hagyni. Mi a teendő ilyenkor?


2015. nov. 5. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudod-e valamilyen módon igazolni, hogy a kismacska a te tulajdonod?

Kétlem.

Innentől egy szabadon mászkáló macsek bárkié.

Azt sem tudod, ki vitte el, ha elvitte a kiscicát, csak találgatsz. Mégis, milyen teendőre gondolsz?

Macska nem kóricál, akkor nem tűnik el.

2015. nov. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, rengeteg fénykép készült róla, fényképekkel tudom igazolni, hogy az enyém!


Olyan teendőkre, hogy ilyenkor mit tehetek én, gazda! A találgatáson kívül...

2015. nov. 5. 11:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Chipet mondjuk tetethettél volna a macskákba, de még így sem találnád meg, hacsak az új "gazda" nem viszi el állatorvoshoz, és ott kiderült volna, hogy más nevére van regisztrálva.

Ezen kívül nem hiszem, hogy bármit tehetnél. Legközelebb tartsd lakásban, ha nem akarod, hogy meglépjen, vagy eltűnjön, mert tapasztalat, hogy a vége mindig ez lesz.

2015. nov. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Olyan teendőkre, hogy ilyenkor mit tehetek én, gazda! A találgatáson kívül..." Nagy, íves mozdulatokkal vered a fejed a falba.


Ugyanis a törvény szerint gazda kötelessége, hogy a saját portáján tartsa az állatait.


Ráadásul, ha tisztában vagy vele, hogy milyenek a szomszédaid, sőt "nem ez volna az első eset", akkor végképp oldd meg, hogy a macska ne tudjon kijutni a portádról: csinálj cicabiztos kerítést, tartsd benn őket stb. vagy ne zavarjon, ha néha eltűnik egy.

2015. nov. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tehetsz. Ahogy olvasom, bizonyítékod nincs. Nem a fénykép nem az, ha lefotózom a szomszéd lovát, attól nem lesz autamatikusan az enyém. Ha vol bennük chip akkor van esélyed esetleg. De akkor se sok. A macska már csak ilyen.
2015. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy valaki erőszakkal vitte el a cicádat. Nálunk az anyák mindig elverték a süldő kandúrokat a portáról, csak a nőstények maradhattak meg az alomból. Ilyenkor csak reménykedtem, hogy befogadta őket valamelyik jó szomszéd, és nem a kóbor macskák számát gyarapítják.
2015. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Wanda7! Ivartalanítás!
2015. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem az én macskáim voltak, ez egy munkahelyi félvad kolónia volt, ezért írtam, hogy "nálunk". Egyébként gondolkoztam az ivartalanításon, ha találtam volna egy szervezetet, amelyik segített volna ebben, úgy anyagilag, mint technikailag.
2015. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!