Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, hogy a 8...

Mi lehet az oka, hogy a 8 éves (szoba) cicám vakarja a fülét? Több éve időnként fennáll a probléma, ha valaki megvakargatja neki, ideges lesz, kapál-rugdalódzik a hátsó lábával, nyérvog, és vakarni kezdi a fülét, majd a fejét rázza.

Figyelt kérdés
Voltunk egy nem túl szimpatikus állatorvosnál, aki annyit mondott, hogy fülatka-gyanú, de az előírt fülcseppek nem segítettek, a probléma újból jelentkezett.
2008. szept. 12. 11:08
 1/3 A kérdező kommentje:
És sokszor magától is csinál ilyet, nem csak akkor, ha valaki hozzáér a füle hátsó részéhez. Próbáltam pálcikával kitakarítani a fülét, de ez a beavatkozás elég kellemetlen szegényke számára, ketten kellünk hozzá, és egyébként nem si mertem nagyon belenyúlni a fülecskéjébe, mert tudom, hogy nem szabad. Az állatorvos annak idején nagyon agresszíven takarította ki a fülét, azért sem viszem többet oda, főleg, hogy nem is használt.
2008. szept. 12. 11:10
 2/3 anonim válasza:
100%
baktérium elszaporodása miatt lerakódik a zsír, kosz egyebek, ami miatt viszket, de lehet nem csak baktérium, hanem giomba okozhatja. állatorvos fülspré, vagy folyadék segítségével kitakrítja, és antibiotikumot is írhat fel. utána neked kell óvatosan kitakarítani a fülét rendszeresen. a folyadék oldja a lerakódást. patikában is meg lehet kérdezni van e olyan folyadék ami a lerakódást oldaná.
2008. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sajnos nem szolgálhatok jo hirekkel!nálunk is fenáll ez a probléma a perzsa cicámnál.egyszer egy fedezőkandurtöl elkapta a fülatkát,s utánna rendszeresen be volt gyulladva a füle,hiába kezeltük s vittem állandoan az orvoshoz.kikuráltam,utánna 2hétig jol volt majd megint begyulladt neki,s ez ment vagy fél éven keresztül...persze a kandur gazdijának is megmondtam a magamét,h beteg cicát h adhat ki a kezei közül...szoval az állatorvos azt mondta,h amelyik cica elkapja,azt teljesen nem lehet kigyogyitani,mindig vissza fog térni.lekopogom,lassan 4honapja jol van a cicám,de készenlétben állnak a mindenféle fültisztitok(vény nélkül állatgyogyszertárban lehet kapni),de remélem nem lesz rá szükség még egy jo darabig.kitartás!
2008. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!