Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az árpa megfertőzheti a macskát?

Az árpa megfertőzheti a macskát?

Figyelt kérdés

Most megyünk orvoshoz, de erős a gyanúm, hogy árpás lehet a szemem (belül). Tegnap még nem volt ilyen vészes a helyzet, azt hittem, csak belement valami és attól fáj, ezért nem is nagyon figyeltem rá. Sajnos a macskámmal is ilyen állapotban foglalkoztam, bár nem érintkezett közvetlenül a szememmel és amúgy se nagyon dörzsölöm, mert attól csak jobban fáj.

A macsek pénteken volt állatorvosnál, aki egészségesnek találta és amúgy benti cica, tehát kintről se nagyon hozhatott be semmit.

Mennyi az esély arra, hogy elkaphatta/elkaphatja? Egyáltalán fertőz az árpa macskára?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(Kilencre megyek orvoshoz, szóval az ilyen irányba tett megjegyzéseket kérem mellőzni.)



2015. nov. 9. 08:28
 1/1 anonim válasza:
Nos, nekem is volt már árpás a szemem, de a cicám még sosem kapta el. Persze nem árt vigyázni, de szerintem nem kell különösebben aggódnod emiatt. De azért ennek ellenére figyelj oda, hogy ne érintkezzen a szemeddel, én ezt nem csak a macska miatt mondom, hanem ha az árpádba kerül valamilyen baktérium, talán a helyzet is súlyosbodhat. Mielőbbi gyógyulást! :)
2016. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!