Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám és a karmát...

Van egy macskám és a karmát lelehet e csiszolni vagy vágni?

Figyelt kérdés
Van egy Macskám és elég gyakran szokott karmolni próbálkoztam már megnevelni , de nem nagyon szeretem bántani az állatokat ezért egyszerűen kénytelen vagyok rá.A karmát ha lecsiszolnám vagy vágnám attól az állatnak nem lenne baja?(Szoba cica) Szóval nem őrülne meg vagy netán elpusztulna a válaszokat előre is köszönöm.

2015. nov. 11. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi vágni szoktuk. Csak arra kell figyelni, hogy ahol látod hogy sötétebb, ott már fáj neki, oáíg nem szabad levágni.
2015. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Le lehet vágni, úgy ahogy az első írta, persze csak ha hagyja :) A köröm hegye, amíg az áttetsző része tart, addig vágható, de nagyon óvatosan - inkább többet hagyj rajta, minthogy véletlenül az érzékeny részbe vágj. Körömcsipesszel egyszerűbb, mint ollóval, és ami nekem még bevált, hogy a pácienst törölközőbe csavarom, hogy csak a szükséges lába lógjon ki, így nem tud engem sem megkarmolni, és nem is mocorog annyit. Bár szerintem ezzel a karmolásos problémát nem fogod tudni megoldani, így is ugyanúgy fogja csinálni, és nem lesz kevésbé fájdalmas. Kitartóan rá kell szólni, ha karmol, azonnal odébtenni,stb. és egy idő után meg fogja érteni.
2015. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!