Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyalja egész nap a...

Miért nyalja egész nap a fenekét, talán beteg lehet?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves, ivartalanított, rendszeresen oltott és féreghajtott nőstény cicánk. Tegnap reggel feltűnt, hogy iszonyat sokat nyalogatja az alhasa és feneke környékét, megnéztem, de semmi nem látható rajta. 2 hete kapott féreghajtót, az ürülékében sincsen semmi és a popsiján sincs féregre utaló nyom. Royal Canin tápot eszik, egészséges, aktív cica, eddig soha nem volt betegsége. Kicsit ingerültebb, mint szokott, de bújós és dorombolós napközben, ugyanúgy van kedve a játékokhoz is.


Érdemes elvinni már most az állatorvoshoz, mert ez lehet valamilyen betegség tünete, vagy szimplán csak ilyen napjai vannak?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2015. nov. 12. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Tisztogatja magát.
2015. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erről én is tudok. Viszont az szerintem nem normális, hogy tegnap óta folyamatosan nyalja, de annyira, hogy teljesen eláztatja a szőrét és fél óránként újrakezdi.
2015. nov. 12. 14:48
 3/3 Diamond28153 ***** válasza:
Ha úgy érzed, nem normális amit csinál, mert nem így szokott viselkedni, akkor vidd már el kérlek állatorvoshoz, vagy legalább hívd fel a dokitokat. Ki tudja mi kattant be neki, lehet olyan baja, amire a gondos szerető macskatartás mellett sem gondolhatsz!
2015. nov. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!