Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz ötlet lenne ez szerintetek?

Rossz ötlet lenne ez szerintetek?

Figyelt kérdés

A párommal egy kis lakásban élünk. Ő nagyon szeretne egy cicát, és én is örülnék, ha lenne egy kis négylábú állatkánk itthon, de én tudom róla, hogy max addig érdekelné amíg kicsi, utána ráunna és teljes mértékben nekem kellene utána takarítanom. Amikor az anyjával élt (falun) mindig voltak macskáik, jöttek-mentek (vagy inkább éltek-holtak), ott nem költenek az orvosra és a macska azt eszi amit aznap megfog... Szóval vannak kétségeim a gondozást illetően...


Facebookon szoktam látni, hogy cicáknak keresnek ideiglenes otthont amíg nem kerülnek végleges gazdihoz, hogy addig mégse az utcán legyenek. Arra gondoltam, hogy lehetnénk ideiglenes befogadók és akkor a párom is tud bizonyítani és segítünk egy árva állaton. De benne van a pakliban, hogy 1-2 hét és ráun ahogy én ismerem... Lenne így értelme ideiglenesen befogadni?


2015. nov. 16. 00:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosan lenne értelme, pár hét alatt remélhetőleg amúgy is találnátok végleges gazdit, szóval ha ráunt, akkor nem kell sokáig "elviselni".

Azt viszont nem árt, ha tudjátok, hogy a házi macskák általában jóval energikusabbak és nagyobb mozgásteret igényelnek, mint a fajtatiszta társaik (persze nem minden esetben). Ha kicsi lakásotok van, én inkább javasolnék egy nyugodt természetű fajtatiszta cicát (ragdoll vagy perzsa, de a sziámik közt is vannak nagyon higgadtak). Alapvetően nem vagyok a hobbiállat tenyésztés híve, de nem csak azt kell mérlegelnetek, hogy ti mit vártok egy macskától, hanem azt is, hogy ti mit tudtok nyújtani neki. A másik lehetőség pedig az, hogy örökbe fogadtok egy felnőt cicát, aki már tisztában van az emberrel való együttélés szabájaival, és már nem annyira kajla, mint egy kölyök.

Alapvetően a macskákkal nincs sok munka, csak az ételről/italról kell gondoskodni, meg persze az alomról. Egyébként megéri beruházni egy öntisztító macskaalomra, csak elsőre tűnik nagyobb beruházásnak, de utána kb havi 3000 ftból fenntartható, és szerintem Ennyit megér, hogy ne kelljen az alomban nyúlkálni és ne legyen kellemetlen szag az otthonotokban.

2015. nov. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első válaszolóhoz még hozzáfűzném, hogy ideiglenes befogadó vagyok, egyáltalán nem biztos, hogy pár héten belül elkerül végleges gazdához a macska. A mostani már ötödik hónapja van nálam, az előző meg majdnem egy évig. Annyiból lenne biztonságos a számotokra ez, hogy ha mégis úgy gondoljátok, hogy nem tudjátok vállalni a macska tartását, az alapítvány azonnal visszaveszi tőletek.
2015. nov. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!