Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van az hogy a 4 hónapos...

Miért van az hogy a 4 hónapos cicám hirtelen megvadul?

Figyelt kérdés
egyszer tök nyugodt nyalogat,bujik,dorombol egyszer meg csak hirtelen rámtámad és ott harap ahol csak ér...Pl fekszem az ágyon ráugrott a fejemre meg elkezdte harapdálni a torkom teljes erőből...Pedig egy csomot foglalkozom vele nem értem miért csinálja ezt... Oltásokat 1 hete kapta meg
2015. nov. 16. 06:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Játszik, csak kissé erősen :) Vannak ilyen vehemens cicák.

Ilyenkor szólj rá, hagyd ott vagy zárd ki a szobából.

2015. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy valamit mondani akar és azt akarja, hogy figyelj rá. A miénk néha hasonlóan jelezte, hogy ideje kitakarítani a vécéjét.
2015. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ez.

Az enyém is bután játszik. Az anyja is ilyen volt kicsinek.

Mindegyiknek más a személyisége, ő ilyen. :)

2015. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Enigma-108 válasza:

Kedves Kérdező !


Lehetséges, hogy a 4 hónapos cicád egy kis kandúr ?

Ha igen, akkor ez a hormonális érés ideje, amikor a hormonszint változása miatt eléggé eszement módba tudnak kapcsolni, eléggé agresszívekké válhatnak.

Nekem is volt egy nagyon játékos kandúrkám és olyannyira megvadult, hogy a 85 kilómmal és a több mint 10 éves macskás tapasztalatommal se tudtam leállítani, napi szinten elverni meg szívem nem volt.

A megoldás az lett hogy szegényke ki lett herélve. Utána viszont sokkal jobb lett neki ( lakásban tartott cicáról lévén szó) mivel egyrészt nem volt szaporítási szándékunk, másrészt nem tudott volna más kandúrokkal bunyózni.

2015. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kamaszodik!

A kamaszkor nem csak az embergyerekeket bolondítja meg.

A cicák játékos bunyója egy valamire készíti fel őket: a felnőttkori dominanciaharcra.

Röviden: a cicád éppen dominál téged, megmutatja, hogy ő a f#szagyerek.

Amit tehetsz ivartalanításig:

amikor vadulni kezd, csapj nagy zajt, topogj és keresd meg.

Macskául ez annyit tesz: ez az én területem, itt én vagyok a főnök!

2015. nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
keresd=kergesd
2015. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!