Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel oldjam meg, hogy ne...

Mivel oldjam meg, hogy ne legyenek férgesek?

Figyelt kérdés

A kérdés kissé összetett lesz:D

Tehát, adott egy olyan ember, aki összeszedi a kóbor kutyákat és macskákat. Ez vagyok én. Kimondom, 10(!) macskám van, és 4 kutyám. Szerencsére (lekopogom..) van elég pénz megtakarítva, hogy ha bármelyikkel - vagy egyszerre többel - baj van, akkor tudjam finanszírozni.

Kutyákkal minden oké, nem is ez a téma most.

Viszont, a macskáim kinti-benti macskák, elég terrorista jellegűek, ilyen hobbivadászok, állandóan hozzák a zsákmányt, néha megzabálva a fejüket, lábukat, vagy épp az egészet, majd visszahányva ajánlják nekem reggeli gyanánt. Pontra 3 havonta féreghajtom őket, ha látom valamelyiken, hogy kilóg a s.eggükből valami, akkor azt 2x is. De volt már olyan, hogy mindet, ha egymástól elkapnák. Orvos szerint kell 2x, ha már gilisztás, a peték miatt. Én úgy tudom, hogy az első után 2 héttel kell a másikat beadni.

Namost. Ez sajnos nem válik be, mert rendre gilisztások lesznek, szinte pontban 3 hónap múlva, de a doki szerint nem túl jó a gyomruknak, ha ennél gyakrabban adnék nekik féreghajtót.

Van olyan tabletta, ami megelőzi ezt, de sajnos elég drága és még amellett is előjöhet "a baj".


Próbáltam őket bezárni,de ketrecharcoltak a házban, megtámadták a kutyákat is, begolyóztak, mint a bolondok. Szóval az is kizárva.


Lehet, hogy primitív kérdés, de nincs valami egyéb opció, hogy ne jöjjenek ezek a hívatlan albérlők a macskáimba? :D


2015. nov. 17. 15:14
 1/1 tetnet válasza:
Nem tudom hogy brobáltad-e de érdemes beírni a netre szerintem elég sok oldal foglalkozik ezzel és a megelőzésével érdemes utána olvasni :)
2015. nov. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!