Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem lesz tőle baja?

Ugye nem lesz tőle baja?

Figyelt kérdés
A cicámnak van az orrán egy régi seb, és neogranormonnal szoktam neki kenegetni. De mindig lenyalja magáról. Árthat neki?
2015. nov. 20. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A Bepanthenről hallottam, hogy az nem gáz ha szájba kerül.
2015. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

olvasd el a betegtájékoztatót, biztos benne van...

egyébként egy régi sebet minek kenegetni?

2015. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
azért mert nem gyógyul meg
2015. nov. 20. 17:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Seb? Milyen seb? Orvos látta? Milyen színű macska? A fehér, vagy bicolor sok fehéret tartalmazó rózsaszínorrú kijárós macskák fokozottan vannak kitéve a nap miatt a bőrráknak. Ez sokszor csak egy foltként jelentkezik először az orron/fülön, még fel sem tűni, aztán feltűnik, hogy nem gyógyuló seb van ott stb. Sajnos sok orvos sem ismeri fel az ilyet vagy felismeri csak nem mondja és ecsetelgetteti egy jó ideig, miközben ez ugye meg nem gyógyul magától, de minél többet vársz, annál kevésbé valószínű, hogy lehet kezelni, mert súlyosbodik.
2015. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szürke-fehér, kinti cicám van, a fülei sötét szürkék, az orra fehér.

Egy nagyon régi sebről van szó, még akkor szerezte, amikor sokat kóborolt: megkarmolta egy másik macska az orrát. Vártam, hogy meggyógyuljon, de csak nem akart eltűnni. A szőre se nő ott vissza. Amikor kenem neki, akkor jobb lesz tőle: úgy tűnik, mintha gyógyulna.

Egyáltalán, miért nem gyógyul meg egy seb még ilyen sok idő elteltével sem?

2015. nov. 20. 18:01
 6/7 anonim válasza:
Ha lehet vidd el orvoshoz.
2015. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lotti1 ***** válasza:
Éppen tegnap vittük cicánkat orvoshoz.Lábán valamilyen verekedős sebe lett ami nem akart gyógyulni ráadásul éjszakáról éjszakára több ponton nyílt seb lett ami váladékozott...Orvos ellátta bele volt ragadva a szőr amit kibontott belőle,leborotválták neki,Betadine-val lekenték.Kapott 2 injekciót 2 féle gyógyszert.Amint végeztek vele cica szépen alaposan le is nyalta a színes fertőtlenítőt.Tehát azzal lehet neki kenni,de szerintem vidd el őt is lehet antibiotikum kellene neki is.Jobbulást a kis hősnek!
2016. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!