Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy macska AIDS-es?

Lehet, hogy macska AIDS-es?

Figyelt kérdés

1 éves kan cica, az utcáról került ide olyan 2 hónapos korában. Akkor beteg volt, elvittük dokihoz pár szuritól helyrejött, azt mondta macskanáthája volt. Visszatérőnek tűnt ez a nátha, mert tavaly télen minden hónapban kétszer vinni kellett egy újabb betegség miatt. Aztán jött a nyár, akkor semmi baja nem volt. Mostanság is egészen jól viseli magát, de tegnap este észrevettem, hogy a szája körül fekete, mintha piszkos lenne. Mostam neki kamillával, de nem jön le, nyáladzik és mintha gennyedzene is.

Mindig is nyálas cica volt ha simogattam, de erre a doktor azt mondta nem probléma. Most viszont folyamatosan, folyik mint a Niagara.

Azt olvastam a macska AIDS egyik tünete a súlyos, fekélyes szájgyulladás és fogínygyulladás.

Nagyon félek hogy el kell majd altatni :(



2015. nov. 20. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Vérvizsgálatot kérj, azzal kimutatható.

Oltásait megkapta?

2015. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.


Keress fel egy (komolyabb) állatkórházat, ahol vállalnak teljeskörű kivizsgálást (többek között vérvizsgálatot)

2015. nov. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A FIV-et, leukózist a mi vidéki állatorvosunk gyorsteszttel is ki tudja mutatni, bár azt mondják egy teszt nem teszt, többször meg kell ismételni.


Sajnos az én gyönyörű kandúromat is semmilyen kezelésre nem reagáló szájüregi fekélyek, később teljes általános leromlás miatt kellett elaltatni, bár ő már nem volt fiatal.

2015. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lehet, de az más, mint az emberé, de lehet
2015. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát öreg cicának néz ki, és eléggé betegesnek, és igen lehet hogy AIDS-os, de remélem nem! Jobbulást ;(
2015. nov. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:
A száj körüli fekete mákosság az kontakt allergia.. allergiák valami műanyagra ha abból eszik.. allergiaás valamilyen tápra.. az nagyon csúnyán betud ott gyulladni
2015. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 évesen nem romlik le a macska FIV-től, ha már látványosan beteg, akkor a leukózis inkább eszembe jutna. Ne legyen persze egyik sem, de a macska aids nagyon sokáig nem okoz semmi gondot, akár 5-10 évig lappang. Fiatalon, születéskor elkapva rosszabbak a kilátások, de még úgy is "jobb", mint pl egy FELV.

Ezt csak azért írtam le, mert nagyon fontos, hogy egy pozitív FIV teszt _nem_ jelent automatikus altatást! Oda kell figyelni, minél kevesebb fertőzési forrásnak kitenni a macskát (ne legyen kijárós, ne kapjon nyers húst, rendszeres féreghajtás, stb), és ajánlatos megtámogatni az immunrendszerét (pl vetri dmg, immunovet, béres csepp, stb).


De először utána kéne járni, mi baja a cicának. Egy fiv-felv teszt nem drága, és 10 perc alatt megvan. DE minden ilyen betegség nélkül is előfordulhat fiatal macskánál is ínygyulladás, illetve még sok más oka is lehet. Szóval vidd el az állatorvoshoz, nézze meg a fekete bigyót a száján meg az ínyét, tapogassa meg a nyirokcsomóit, aztán tudtok tovább gondolkodni.

2015. nov. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!