Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal...

Mit csináljak a macskámmal téli szünetben?

Figyelt kérdés
Téli szünetre le szoktunk utazni kb 1 hétre vidékre. Most van 1 éve nálunk a macskánk és ennyi időre nem akarjuk otthon hagyni és a szomszédra bízni, de cica szállóba se akarjuk tenni. Vonattal utazunk és szerintem az egész utat végig nyávogná, de ha mégis levinnénk nem lehetne elaltatni, hogy csöndbe maradjon? Vagy még mit lehetne vele csinálni??

2015. nov. 27. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne vigyétek el. Szóljatok a szomszédnak vagy egy barátnak, akit ismer a macska, hogy menjen át megetetni a macskát és adjon neki friss vizet, illetve cserélje ki az almát. Inkább legyen kicsit magányos egy hétig, mint egy tök új helyen legyen ahol azt se tudja hol van, mi van, miért van ott, minden tök ismeretlen neki, nálatok már megszokott, ott érzi biztonságban magát.
2015. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzővel, az enyém is itthon maradt, míg én hazautaztam, a tesóm jött etetni, almot cserélni.

jobb neki saját környezetben.

2015. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőkhöz, a legjobb neki ha otthon marad a saját területén és valaki minden nap átmegy etetni, almot tisztítani, kicsit foglalkozni vele. A macskák ilyenek, nyilván hiányozni fogtok neki ,de nem annyira viseli meg őket, mint az ember gondolná, feltalálják magukat.

Mi is itthon hagytuk másfél hétig nyáron mikor külföldön nyaraltunk idén, én is aggódtam az elején, meg bűntudatom volt. Aztán kiderült ,hogy nem kellett volna, egész jól elvolt párom anyukája és testvére minden nap átjött vele foglalkozni, pár nap elteltével már vidáman játszott velük, meg dorombolt nekik. Persze nekünk is örült amikor hazajöttünk :)

2015. nov. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utazás és idegen hely nagyobb kínzás lenne neki mintha otthon hagynátok. Plusz kitudja, hogy reagál az új környezetre, lehet hogy gondolna egyet és körbejelölné a helyet...


Kérjetek meg egy családi barátot vagy rokont, hogy naponta menjen át, etesse meg, tisztítsa ki az almát és játsszon vele egy kicsit. Semmi baja nem lesz, maximum duzzog egy kicsit és nem "beszél" veletek pár napig miután hazamentek.

2015. nov. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Fingkirály ***** válasza:

Jól írják az előzők, a cicák - bármennyire is kiábrándító a gazdik számára - sokkal inkább helyhez kötődnek, mint emberekhez, persze van kivétel, az enyém nagyon ragaszkodó kis teremtés, de ő is utál utazni, nagyon fél bármilyen idegen helyen, egyszer kellett költöznöm, akkor is az új helyen majd egy hétig fiókokban meg ágy mögött "lakott", mire elő mert merészkedni.


Szóval igen, hagyd otthon, inkább bízd rá valakire, akit ismer, és átmegy, ad neki enni-inni, kicsit játszik vele - röhögni fogsz, de ha egy hétre elmégy, mire visszajössz, próbáld ki, hogy egyszerre beállítasz a "bébiszitterrel", tutira elsőre HOZZÁ fog odamenni :) de utána simán visszarendeződik majd a helyzet.


Ja, és a magányt is sokkal jobban viselik, mint a kutyák, lévén egy átlag macska a nap 24 órájából cirka huszat - alszik :P

2016. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!