Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal télen?

Mit csináljak a macskámmal télen?

Figyelt kérdés
Még viszonylag új lakó nálunk, ez lesz az első tele. Nagyon szociális macska , mindig emberek közelében szeretne lenni, általában a házban van, de ha nem figyelünk rá akkor a függönyt tépi és a bútorokat karmolássza. Ki szoktam rakni estére de mivel egyre hidegebb van oda kint féltem. Gondoltam arra,hogy a kazánházba rakom, ott jó meleg van, viszont ott teljesen egyedül lenne egészen addig amíg haza nem érkezem és ez van úgy,hogy csak késő este történik meg. Viszont mikor én nem vagyok itthon és ő "szabadjára" van engedve , sokszor a szomszédok is beengedik magukhoz. Ezek tudatában ti mit csinálnátok a helyemben?

2015. nov. 28. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

A kazánház ajtaján kellene neki olyan csapóajtót kialakítani, amin keresztül ki és be tud menni, de a hő nem megy ki.

A szülői háznál az istálló ajtaján volt ugyanilyen kialakítva, ráadásul a fa ajtó tetején, így a macskák fel tudtak oda ugrani de az esetleges kóbor kutyák nem tudtak utánuk menni. Így akkor mentek be a meleg istállóba lustálkodni amikor csak akartak.

2015. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet tanítani, nevelni valamennyire, a tudomására kell hozni, hogy bent ne tépje a bútorokat. Viszont valahol ezeket meg kell tennie, tehát lehetőséget kell neki biztosítani erre vagy bent (egy rossz bútor, amit téphet vagy kaparófa, mászófa) vagy kint, ha kijárós. Ha szeret bent lenni az emberekkel, akkor én nem zárnám ki (főleg télen, de még meleg helyre sem), inkább próbálnám erre rávenni. Ha még nincs sok ideje nálatok, akkor lehet még nem tudja annyira a szabályokat, hogy mit szabad és mit nem, főleg ha nem is tanítgatjátok, nem szóltok rá és nem dícséritek kövekezetesen. Illetve majd felveszi az életritmusotokat, a szokásait a tiéitekhez igazítja (nyilván bizonyos határok közt). Mennyi idős? Most akkor benti cica volt eddig vagy mindig is kijárós volt?
2015. nov. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van kaparofaja, vagy barmi, amin elesitheti a karmait?
2015. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen van kaparófája, augusztus óta van kb nálunk, május-június körül született. A kazán házzal csak az a baj,hogy oda ha vágok egy kis ajtót akkor is csak a pincébe tud átmenni tehát a szabadba nem. Azért gondoltam,hogy jobb talán ha kirakom estére mert szokott olyat csinálni,hogy ha már bent van pár órája,hogy megunja a bent létet oda áll az ajtó elé és nyávog,hogy engedjem ki. Kinyitom olyankor az ajtót,hogy vajon azért nyávog e (nem rakom ki automatikusan) és mindig kimegy magától.
2015. nov. 28. 10:03
 5/5 anonim ***** válasza:
A kinti macskáknak mindig szokott lenni valami búvóhelyük. Falun ilyen szokott lenni a pajta vagy akár a gazdasági épületek padlásai, de leginkább az olyan helyek ahol az állatok hője még fűti is az istállót. Láttam már macskát a padlásra rakott összehajtott ágyszivacsban is. Vagy a szénába vájt lyukban. De akár a kazal oldalában mélyebben lévő lyukban is, ahol a tojótyúkkal együtt is jól megfértek. Városi lakótelepeken meg a távhő vezetékek alagútjait kedvelik, mert ott általában hiányos a cső hőszigetelése és ezért az alagút jól fűtött búvóhely nekik. Vagyis valami búvóhely az mindenképpen kell nekik bárhol élnek. Ha nem talál semmit akkor fordulhat elő amit írtál hogy bekérezkedik akár a szomszédhoz is.
2015. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!