Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Retteg a macskám mindentől....

Lilkofilko04 kérdése:

Retteg a macskám mindentől. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
A Macskuszom, Kitket (4 hónapos kislány cica, ) mindentől retteg. Hiába szoktatjuk például az autókázáshoz, más emberekhez, a nagy és ijesztő külvilághoz, egyszerűen mindetől fél. Ha megmozdul egy szatyor vagy csak felveszek egy papucsot, már borzolja a hátát és ívesebb lesz mint egy kifli. Tudtok rá megoldást?

2015. nov. 28. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a természete. Szép lassan megtanulja majd, hogy ezek a dolgok nem fájnak neki, és megszokja.
2015. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, majd megszokja a dolgokat.

Az enyém kétévesen csak most kezd nem félni, ha jön valaki.

2015. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%
Nem csodálkozom rajta ha Kitket a neve, én is félnék, hogy a szatyor véletlen felfal egészbe.
2015. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem két cicám van az egyikük nagyon félt, mindentől. Ő is szatyor, tévé, mikró, apukám xD ha valami megzörrent vagy meg látta aput, már pucolt és elbúj az ágy alatt. Lassan apránként hozzá szoktattam mindenhez. távolról megmutattam, és kis jutalom falatkákat adtam neki mindig ha közelebb merészkedett vagy csak meg szagolta. Egy évembe telt mire már nem félt ezektől és aputól sem. Bár a dezodorral nincs megbarátkozva és a dörgéssel sem. Sok türelem kell. Például a szatyorral úgy barátkoztunk meg hogy távolról megmutattam neki, nem zörgettem meg meg semmi csak látta hogy nálam van. Hülyén hangzik de volt hogy napokig szatyorral a kezemben mászkáltam otthon a házban. Aztán mikor az ágyon vagy a szőnyegen feküdt mellé raktam csendesen jó párszol eliszkolt de mikor finom falatok voltak rajta akkor már merészebb volt és ma már egyik kedvenc szórakozása elbújni benne. Sokan azt gondolják hogy a macskák ostobák de szerintem okosak ugyan úgy ahogy a kutyák. Egy nap alatt megtanítottam neki hogy ha pisilnie kell keretözön ki, amit a kutyámnak egy hét alatt sikerült. Az interneten rengeteg dolgot találsz még. Ha van macska szállítód sétálj vele a városban eleinte sokat fog síri és fél majd de megfogja szokni. Persze ez macskától is függ. Én csak ezeket tudom tanácsolni egyszerű macska tartóként nekem ez bevált.
2015. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!