Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengedhetem a cicám?

Kiengedhetem a cicám?

Figyelt kérdés

A cicánk,kb 9 hónapos,fiú cia,nincs ivartalanítva.Eddigi életét lakásban töltötte.Ritkán levisszük kicsit az udvarra,de eddig nem mertük hagyni,hogy elmászkáljon mellőlünk.Az erkélyre nem merjük kiengedni,mert mindíg kimászik a párkány szélére ,meg felakar ugrálni a korlátra és félünk,hogy kiesik,4.emeleten lakunk.

szeretnénk kicsit szabadjára engedni,mert nagyon vágyódik kifelé,de félünk,hogy ha leengedjük egyedül,akkor nem jön vissza.

Mit tegyünk?

Ha elengedjük,van esély rá,hogy hazajön?


2010. márc. 21. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elöször többször vigyétek ki és legyetek mindig mellette de hagyjátok hogy menjen amerre akar. Csak akkor fogjátok meg ha valami olyan helyre menne ahova tényleg nem kéne mert baja lehet.

Ha ezt csináljátok vele egy ideig utána megfogja szokni. Ja és azt mindenképp megkell neki tanítani hogy hova kell visszajönnie.. tehát én csak tippnek mondom hogy pl a bejáratnál ültessétek le egy kis idöre (5 perc kb.) mindig mielött bevinnétek és akkor megfogja szokni hogy oda kell mennie:)

2010. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Esély az van viszont most van a macskák párzási időszaka. Elképzelhető, azért vágyik kifelé ennyire és lehet hogy nagyobb kandúr macskák megvernék vagy kocsi elüti.
2010. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Van rá esély h megszökik de minimális. Ha szeretitek és eddig mindig kapott kaját 100% h vissza megy. Főleg ha éhes lesz, mivel tudja h nálatok mindig kapott kaját. És szerintem attól sem kell félni h kiesik az erkélyről, nem menne oda ha tudja h valami baja lehet.
2010. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is van macskánk, nem is egy. :) Eddig vagy 15-20 macskát neveltünk fel és egyik sem szökött el. Igaz, mi vidéken élünk. Szerintem se engedjétek szegény macskát az erkélyre. Ha nem nagyvárosban éltek, kiengedheted, de azért nézz utána néha. És mielőtt elfelejteném: legyen bilétája, vagy vmi amin szerepel hogy kit kell értesíteni, ha megtalálnák. Egyébként a macskáink sokszor elszöknek a közeli erdőbe, vagy a harmadik szomszédhoz, de ha megéheznek, hazatalálnak. ;)
2010. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem először ivartalanítsátok... De még így is veszélyes! Az én macskám 10 hónapos, ivartalanított. De ennyi idő alatt már számtalan seb volt rajta, egyszer fájt a lába, egyszer elrontotta a gyomrát, egyszer megmérgeződött valahol! Arról nem is beszélve hogy bánthatják emberek, kutyák, autó stb... Én mostmár csak nappal engedem ki, de nekünk nagy kertünk van. Szóval én nagyon vigyáznék rá a helyedben. Az enyém megszokta hogy kint van ezért mindig menne ki egy kicsit, a tiédnek könnyebb mert bent nőtt fel. Amúgy ha nem történik vele éppen semmi akkor nem hiszem hogy elszökne.
2010. márc. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én úgy vettem észre,hogy a cicák nem mennek túl messze az otthonuktól,(még ha mi nem is látjuk őket,mert elbújtak szem elől)ez tényleg így van?

2010. márc. 21. 17:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha párt keresnek akkor bizony elég messze elmennek. És verekednek meg mindenféle bajuk eshet.
2010. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előtte jó lenne, ha ivartalanítanátok, ígyis annyi kóbor macska van. Ne legyen mégtöbb.
2010. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

16:31-esnek:

Az én cicám egyszer kiesett az ablakon a 6.-ról... Úgyhogy eezel tényleg nem árt vigyázni.

2010. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az erkélyt csirkehálózni vagy macskahálózni kéne vagy valami, szerintem ez alap, ha már odavittetek egy macskát. Akkor kiülhetne oda.


Amit viszont nem értek: Nagyon jól tudtad, hogy lakásban laksz, ha ennyire kiengedés párti vagy, akkor minek vittél oda macskát? A macskára vigyázni kell, még egy kertes házban is ki tudja milyen veszélyek leselkednek rá, ha elhagyja a telket bekerítő kerítést, de egy lakótelepen elengedni? Magadnál vagy? És hogy megy vissza? Felmászik a falon? Vagy mi van, ha jönnek kutyasétáltatók? Vagy elkapják valami kölykök, vagy akármi? A kertesházasaknak van egy elszeparált biztonságos része, amiben jól el lehet. Jó esetben onnan nem megy ki, esetleg egy-két házzal arrébb elmegy, másik kertekbe. Neked ilyen nincs, akkor hova akarod kiengedni? Ha sétáltatni akarod, tanítsd meg pórázon járni lehet kapni 8 méterest is.

Egyébként, ha végképp meg akarsz szabadulni tőle, akkor tényleg engedd szabadon a lakótelep közepén ivarosan. Csak aztán ne írj ki kérédst, hogy "Jaj elszaladt és nem jön vissza mit tegyek?"

2010. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!