Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam meg a...

Hogyan szoktassam meg a cicoval, hogy ne ide pisiljen?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy lany es egy kandur cicus. A lany anyosom szobajaban van es az o alma kint a folyoson, a fiu pedig nalunk es az o alma is szinten itt. A fiu csak ide megy el, viszont a leanyzo kitalalta meg annyo, hogy a kinti a nagy wc ez meg a kicsi.. ezzel csak az a problema, hogy a fiu n birja ha belemaszik ebbe, es nem egyszer az agy ala vegezte ezert a dolgat. Nagy nehezsegek aran sikerul ravennem a lanyt hogy ne ide jojjon, de parom anyukaja megszokta neki engedni, es most par honap utan megint fenn all ez a helyzet, hogy az agy ala nagy wczik a kandirka. Probalkoztam mar azzal hogy rakok le megegy almot, de nem mentek bele, csak ezt a kettot hasznaltak. Anyosnak hiaba beszelek, csak azzal jon hogy hat had menjen bele. Multkor bevallt az hogy betomtem az agyat, viszont ugy hogy nem levegpzptt bepeneszedett.. most megint betomtem, de ez sem lesz allapot hogy havonta 1-2hetig betomom, nepeneszedik, majd more minden jo kezdodik elorol. A gond az hogy nehezen tudom tanitani, mert iskolaba jarok kozben, anyos meg egesznal itthon van, es rajuk hagyja a dolgokat, magyaran semmit nem er az ha en ezt vagy azt n emgedem meg nekik. Nem tudom hjgyit tehetnek, mint irtam ez mar e az elso eset, volt hogy egy hetig folyamatosan oda ment, amignem voltunk itthon, es csak akkor vettuk esze amikor po t olyankor vegezte a dolgat es megereztuk. Meg az is eszembe jutott, hogy ne kapjanak annyiszor enni. Most ugy nez ki a tprtenet hogy kb napi 5x esznek, es a tap is folyamatosan ott van elottik, es meg ha mi eszu k akkor csipegetnek is. A parom is en mar nem adjnk nekik, de ugye anyos van itthon, es o mindig ad nekik. Mint mondtam eleg majacs o is, nem birja megallni hogy ne adjo se nelik se a kutyaknak. Nehez a helyzet.. megoldas valakinek?

2015. nov. 30. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hagyd rá anyósra, majd ő feltakarít, ha ennyi esze van.
2015. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem megoldas ha rahagom, mert nem o takaritja fel, hanem en, vagy a parom.. es az a baj, hogy mutetre var, nem bir nagyon hajolni se, most is olyan merges lettem es jo hangosan kikiabaltam magambol hogy aki hagyni fogja ahoz hozza vagom a nagy wc eredmenyet, parom ugye jott egybol es felszedte, mert nekem mar hanyingerem volt, de anyos meg se moccant.. nyilvan ilyen teren elonyben van a betegseg es a mhtet miatt, egyszoval az nem megoldas? Mert akkor 2 hetig is ott lenne ahova a macska lerakta. :/
2015. nov. 30. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:

jó alaposan takarits fel az agy alatt,ès rakd körbe citrushèjjal,esetleg fújd be távoltartó spray-el.vagy tegyel alufoliat az agy ala.nem szeretik a zorgo hangjat ahogy ralepnek.

esetleg próbáljatok ki a fedett almos talat is,lehet csak nem szereti ha látjátok xarás közben azert bujik el.

ès csereljetek surun az almot ,ha budos nem szivesen hasznaljak.

amúgy lehet valami hierarchia dolog is a cicak kozott

2015. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A hierarchia az meg van, nagyon feltekeny, es megtud haragudni ram es a paromra is ha megfogom a lanyt. Errol a citrus dologrol olvastam, es a narancshejat nem igazan birja, multkor epp beleszagolt es hat nem tetszett neki a dolog.. ezt mindenfelekeppen megprobalom!:) Koszonom az otleteket!
2015. nov. 30. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Vágd ki a büdös dögöket mint macskát szarni!
2015. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem fogok ezert allatot sem bantani, sem pedig kidobni. Persze ez lenne a legkonyebb megoldas, mint sem szenvedni vele, de ezerszer inkabb szenvedek es ha kell mindenfelekeppen megprobalom megtanitani vele, mint sem kivagjam szegeny allatot. Nem tudom hogy te mit szoltal volna, ha a szuleid kivagtak volna amig meg nem voltal " szobatiszta ", barmeddig js tartott nalad a folyamat.
2015. dec. 2. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!