Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van még valahol, ahogy így...

Van még valahol, ahogy így hívják a macskákat?

Figyelt kérdés

Belgiumban élek egy éve, és barátom macskáját próbáltam csalogatni, hogy "cic cic", úgy ahogy minden macskát otthon... El kellett magyaráznom neki, hogy nem retardált vagyok, csak mi így hívjuk a cicákat.

Tudtok még országokat, ahol ilyen viccesen hívják a cicákat?



#macska #cica #cic cic
2015. dec. 5. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenhol "viccesen" hívják őket.


Példák:

[link]

bár szerintem a németek miez-miez-et mondanak (ami tökugyanaz, mint nekünk a cic-cic), de valszeg tájegységenként változik ez is

2015. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen:-) Spanyolországban úgy hívják, hogy "psz...psz"

Jó a kérdés, tetszik :-)

2015. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Horvátországban: mic-mic :)
2015. dec. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tényleg jó a kérdés. :)

Ezt eddig nem is tudtam, pedig most megyünk ki Németországba a rokonainkhoz, akik németek, és most lett nemrégiben egy cicusuk. :) Most jó, hogy ezt tudom. :D

2015. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A poncichterek muc-muc nak hívják a cicákat!! :D
2015. dec. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok és azt elfelejtettem írni, hogy oonan tudom, mert rám is "igen furcsán" nézett Spanyolországban az ismerősöm, amikor reflexszerűen cic-cic-et mondtam a macskának :-)
2015. dec. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!