Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicáknak teljesen elég...

Szobacicáknak teljesen elég egyfajta tápot adni, és nem szabad semmi mással etetni?

Figyelt kérdés

Apámmal mindíg összekapunk ezen, mert egyik állatorvos mondta, hogy teljesen elég a macskának egyféle táp és azt adni csak, mert akkor nem eszei emg előbb utóbb. Erre veszünk egy tápot kb 7000Ft körül ami ált kitart 3-5hónapig. Abban van vagy 40% hús. Apám mindíg azon vitázott, hogy nem kell neki viszkásszzzz mert abban 4% a hús, stb. A léyneg az, hogy mostanában szoktam neki venni Cat Sticks-et kis "macskavirsliket", mondjuk így, illetve néha-néha ha betévedek az állatboltba akkor vmi prémiumkaját-konzervet, amik tuti nem sz.r kaják, jó tartalommal.


Viszont a vita tárgya mindíg az, hogy nem kell neki semmi más, mert az állatorvos ezt mondta(1 mondta tudtommal ezt).

Én viszont örömmel adok neki néha vmi mást, mert egyszerűen kiugrik a bőréből olyankor, és boldog.


Én vagyok a hülye?


2008. szept. 14. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Adj neki mást is, egész nyugodtan!!! E cikk szerint nem si jó a sok száraztáp! Kutyatenyésztő barátnőm szerint az állateledeleket gabonával dúsítják, és plusz húst kell nekik adni! A cikk szerint meg plusz köretet!

Én vegyesen etetem a cicámat, kap kis szárazat, konzervet, alutasakost/alutálcást (ezt imádja legjobban), meg Anyukám sokszor ad neki amit mi eszünk, hogy biztos mindent megkapjon a szervezete. Egészséges, gyönyörű, boldog cica! :)

2008. szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állatorvos már bocs, de nem normális!:( Az én állatorvosom kimondottan nem ajánlja a száraztápot,(Németországban van egy dokink, meg az otthonink is ugyaezen a véleményen van), főleg ha fiúcica, mert hugyuti betegsége lesz tőle, nameg főként azért, mert a száraz táp a lusta gazdák etetési eszköze. Jó minőségüből is max heti 1-2x szabadna adni, ha egészséges cicát akarunk. A macska is elsősorban húsevő, és nagyon szeretik a változatos kajákat, én sem tudok adni konzervesből is csak 1 félét, mert 1 hét után max már nem eszik meg, ha nem variálom mással.Pedig az én cicáim (2 perzsa meg egy házi) az asztalnál is majdnem mindent megesznek. Adj neki mindent amit megeszik!:)
2008. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A macska alapvetően húsevő állat, a fehérje és zsírigénye sokkal magasabb, mint a kutyáé (fehérje mintegy 30, zsír 15-30 %-kal), viszont növényi eredetű táplálékra nincs szüksége, azt nem is képes hasznosítani. Ha nem akarsz tápot etetni vele, akkor a FŐTT!! csontos húsokat, halat, olajos halat javaslom. Kerülni kell az egyhangúságot, mivel a sok májjal etetés A-vitamin túladagolást, a csak színhússal etetés pedig calcium-hiányt okoz. Fontos tudni, hogy a macskáknál bizonyos aminosavak az anyagcsere egyes folyamataihoz nélkülözhetetlenek, ilyen például az arginin, aminek hiánya ammónia-mérgezést és a taurin, aminek a hiánya pedig súlyos szívbetegséget, szaporodásbiológiai zavarokat, szemkárosodást okoz. Az olcsó tápok (pl. Whiskas és társai, amik minden bolt polcán megtalálhatók) valóban nagyon sok gabonafélét tartalmaznak és csak az előírt minimális mennyiségű húst. Az igen alacsony hús tartalom miatt a zacskón szereplő fehérjeérték jó része növényi eredetű, búza és kukorica-sikér, valamint szója szokott lenni (ezek "jótékony" hatása azt hiszem mindenki előtt közismert). Mivel ezeknek a tápoknak az előállítási költsége igen csekély, a bennük lévő állati eredetű alkotórészek is csak vágóhídi melléktermékek szoktak lenni. Azt hiszem belátható, hogy egy macska szükségletei jelentősen különböznek még a kutyáétól is, ezért nagyon nem egyszerű házilag minden igényt kielégítő eleséget összeállítani a számukra. Ezért véleményem szerint igaza van az állatorvosnak és az apukádnak, amikor a cica etetésére egy minden igényt kielégítő prémium minőségű tápot javasol.
2008. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. válaszadó vagyok.

"növényi eredetű táplálékra nincs szüksége, azt nem is képes hasznosítani" - igen? én néha szoktam a cicámnak kis répát, hajdinát, zöldségeket adni a hús mellé, és megeszi, (magában nem, de hússal igen, a krumplit is pl.) és nincs tőle baja.

2008. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nincs tőle baja, de alapvetően szüksége nincs rá.
2008. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan bízd a cicára, hogy mit eszik meg, ha boldog a vegyes táplálkozástól, etesd minél változatosabban! A mieink is esznek konzervet is, házi kaját is, imádják a sült és nyers csirkehúst, halat. De volt olyan macskám is, amelyiknek a főtt répa volt a mániája meg a majonéz. Most az egyik a nyers tojássárgájáért van teljesen oda, szép fényes is tőle a bundája.
2008. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"egy minden igényt kielégítő prémium minőségű tápot "

egy ilyen táp sokkal többe kerül, mint ami 7000 ft, és kitart több hónapig! prémium táp pl.: Hills, Royal Canin

Ami sima boltokban kapható az egyáltalán nem jó kizárolagos etetésre, de még a jó minőségüekkel is csínján kell bánni, sokkal inkább a húsfélék. Én is adok cicafüvet a macskámnak, sőt a főtt sárgarépár, brokkolit, karfiolt is elfogadja ha jó kedve van.:)

2008. szept. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Ezt a tápot megeszi midníg ezt a 7000Ft-osat, eléggé nagy van pár kiló, ebben tényleg van minden jó elméletileg.

A prémium kaja alatt azt értem, hogy veszek egy db konzervet amiben szintán 50% hús, vagy volt amiben 2féle hús volt és abban majdnem 100%volt, legalábbis ez volt ráírva, a mostaniban meg gyakorlatilag aszpikos csirkehús volt. Ezek max 4-5cm átmérőjű konzervek azthiszem, és darabjuk ált 2-300Ft, tehát rendszeres táplálkozásra nem jók márcsak pénztárca miatt sem.


Viszkászt is néha adok neki, ha más nincs, azt is azért mert meg van őrülve érte, és boldog tőle. Apám szerint tesznek bele vmit amitúl meghülyülnek a macskák:)

2008. szept. 14. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sima húst szoktam venni nekik csirkét, pulykát vagy marhát, olcsóbb mintha konzerveket vennék, és így tuti húst kap!:)
2008. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A tiszta hús az igazi (disznóhús csak főzve - Aujeszky-kór elkerülése miatt!!!).

Etesd változatosan, nyugodtan adhatsz neki a konyhai maradékokból pl. spenót, tökfőzelék, egy kis húsleves, néha azért szükségük lehet növényi eredetű anyagokra is, bajuk nem lesz tőle. Ha megfelelő mennyiségű húshoz jutnak ezeket úgyis csak akkor eszik meg, amikor kívánják! A konzervkajákban szerintem tartósítószerek és aromák vannak, melyek folytonos fogyasztás mellett súlyos szervi károsodásokat okozhatnak!Ezzel nem azt mondtam, hogy ne adj nekik, csak ne mindig azt! Fő a változatosság!

2008. szept. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!