Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskámnak hasmenése volt és...

Macskámnak hasmenése volt és hányt. Mitől?

Figyelt kérdés

Teljesen életvidám cica, rendesen eszik és iszik, dorombol, mindig játékos, még most is pedig az előbb hányt.

Tegnap is hasmenése volt, ezért csak száraz tápot kap enni.

Tegnap előtt voltunk állatorvosnál, akkor még semmi baja nem volt. A fülét tisztította ki, meg adott egy ilyen cseppet, amit reggel és este kell alkalmazni. Most is alig hagyja kiírni a kérdést, nyüzsög.

Remélem csak a szőrcsomót hányta ki. Benti cica, sokat mosakszik, kissé hullajtja a szőrét. Kérlek írjatok le minden lehetséges okot, mitől hányhatott, mitől volt hasmenése. Mindig minden étele friss, a vizével együtt. Reggel-este szoktam konzervet adni neki egy keveset és napközben száraz táp, de most száraztáp diétára fogtam mert tegnap hasmenése volt. Mit rontok el?! Mindent megadok neki... Tisztán tartom a szobámat is, neki is jó legyen meg nekem is. Kb. 5-6 hónapos, kb. 2-3 hete ivartalanított fiú.



2015. dec. 9. 05:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rontasz el semmit, ne aggódj :)

Nem tudom, milyen konzervet kap, de a legtöbb konzerv nem egészséges, mert főleg gabonából áll, húst alig tartalmaz. Jobb lenne csak jó minőségű száraztáppal etetni őt, vagy hússal, húsfélékkel (belsőség), tojás, túró stb.

Amúgy a cicák időnként hánynak, lehet a szőrtől is igen. A hasmenés már más kérdés. Figyeld továbbra is, és ha nem múlik a hasmenése, vagy többször hányna. esetleg más tünetei is lennének, étvágytalanság, levertség, akkor vidd dokihoz.

2015. dec. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az állatorvos mondta, hogy ha a macskámnak hasmenése, de a kedve jó, és eszik, akkor víz helyett nutrisal oldatot adjak neki. Ez nem csak a folyadékot, de a sókat is pótolja. Ha két nap után nem múlik el, vagy elmegy az étvágya/nem iszik magától/ látványosan rossz kedvű, gubbad akkor pedig vigyem el vizsgálatra. Szerintem sem rontottál el semmit, figyeld a viselkedését, és ha nem rendeződik a széklete, akkor vidd el állatorvoshoz.


Itt a nutrisal por linkje:


[link]

2015. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves #1 !


Ezen a cicán egy kevés levertség sincs, úgy nyüzsgött még éjszaka a hasmenés és hányás után is, mintha mi sem történt volna. Csak kissé megijedtem, de ahogy látom így reggelre ételt hányt ki. Nem igazán szokása rendesen elrágni a tápot, lehet az volt a baj. Most már inkább "meg kell küzdenie" a székelésért, ahogy elnéztem. Remélem nem lesz már hasmenése, rendes husit fog kapni, és nagyon kevés tápot, nehogy ne rágja rendesen és ne eméssze meg. Kicsit sem mutatja magát étvágytalannak, mert mindig megy a táljához, ha lenne benne vizen kívül valami, már enne is. Csak most "diétán" tartom. Köszönöm válaszod!



Kedves #2 !


Először is köszönöm a tippet! Másodszor, mint azt már fentebb írtam, most délelőttre már nem híg a széklete, de megválogatom nagyon most, hogy mit adok neki enni. Ez a cicus még pötyögni se hagy a gépen, dorombol, dörgölőzik, játszik, úgyhogy nem hiszem, hogy egyébként más baja lenne. Természetesen ha gubbasztana, ahogy mindkettőtök írta, már vinném is orvoshoz, de tuti ő is meglepődne, hiszen tegnapelőtt amikor voltunk nála, még semmi baja nem volt. De egyből vinném, ha nem lenne étvágya, és nem lenne ilyen aktív, mint ahogy kezdetektől fogva amúgy is.


Köszönöm a válaszaitokat, megnyugogtam, de azért még szemmel tartom a kicsikémet!

2015. dec. 9. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Macskánál alkalmi hányás miatt nem kell aggódni, szőrt rendszeresen rókáznak ki (ajánlott is "cicafüvet" biztosítani nekik, amivel ezt elősegítik), vagy habzsolás után is visszaköszönhet a kaja. Ez náluk normális. Akkor van baj, ha ez gyakrabban történik. Ha ehhez még levert, láthatóan nincs jól a cica, akkor rohanás orvoshoz. De nálatok a leírás alapján nincs erről szó.
2015. dec. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, ennek örülök, köszi!
2015. dec. 9. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!