Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska pisi, kaki fura szagú....

Macska pisi, kaki fura szagú. Beteg lehet?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 hós cicáról van szó,néhány napja van velünk. Mikor elhoztuk,kiderült férges. Féreghajtás megvolt,úgy látom elmúlt. Viszont a pisije,kakija nagyon büdös. Volt már cicám éstudom,hogy milyennek"kéne" lenni. Főleg a pisije fura,nem csípős,inkább édeskés talán. Leginkább dögszagra emlékeztet. Lehet ez a férgesség/gyógyszer miatt,vagy beteg lehet?
2015. dec. 9. 18:37
1 2
 1/11 anonim válasza:
Mindenképp vidd el állatorvoshoz!Lehet ha nem reagál jól esetleg a gyógyszerekre.:/
2015. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Remélem nem kostoltad meg a vizeletit, hogy eldönsd csíp vagy sós?? Mert akkor könnyen kapputó lehet neked is! Vidd az orvoshoz aza tuti
2015. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2 es! Ha a szövegkörnyezetből számodra nem derült ki,hogy a szagáról és nem az ízéről beszélek,én kérek elnézést! Igen tudom,hogy az a "tuti",ha orvoshoz viszem(amit nyílván meg is teszek),csak dondoltam,hátha van valakinek hasonló tapasztalata... de kössz!
2015. dec. 9. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Az általad leírt vizeletszagról nekem a saját szomorú tapasztalatom jut eszembe. A cicám nagy mennyiségűt és furcsa szagút kezdett pisilni, ahogy írod, talán tényleg "dögszagút". Kiderült, hogy vesemedence-gyulladása van.

Kívánom, hogy ne így legyen!

2015. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vidd el gyorsan állatorvoshoz, lehet súlyos betegség jele. Pl parvos széklet jellegzetesen büdös. A fura szagú vizelet is lehet pl cukorbetegség, éhezés miatt (acetonos, gyümölcsös szag), valszeg lehet "ártatlan" oka is, de esélyesebb a baj.
2015. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elég mérges is vagyok,mert pár napja hosztuk el egy rendezett családtól(nem útszéli cica)eddig is minőségi tápot/ellátást kapott,mégis valami baj csak van... Amit felsoroltatok,hogyan és mennyiért kezelik,illetve veszélyes lehet ránk nézve is? Szobacica.
2015. dec. 9. 21:22
 7/11 A kérdező kommentje:
*-s betű....
2015. dec. 9. 21:24
 8/11 anonim ***** válasza:
"eddig is minőségi tápot/ellátást kapott," Hát...ha férges volt, talán mégsem volt annyira "minőségi" az az ellátás, így lehet, hogy betegen adták neked.
2015. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8as,igen,kezdem én is ezt gondolni. Mondani sokmindent lehet... én meg elhozom a cicát,csak jót remélve ezek után,aztán egy vagyont költök rá és aggódok miatta.. Amúgy egy nagyon jópofa cica,bújós,játékos,mindenki beleszeretett. Nem szívesen mondanánk le róla,de több tízezreket kiadni sem könnyű!
2015. dec. 9. 23:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát akkor viszont már most kezdd szoktatni magad a gondolathoz, mert az állattartás pénzbe kerül. Még ha most semmi baja a cicának, akkor is lehet az élete során bármikor beteg. Ha nincs erre anyagi keret, akkor más gazdát kéne neki keresni. (Nem szemétkedni akarok, sajnos van, hogy nincs pénz. És az állatorvosi költségek nagyon hamar magasba tudnak szökni.)


Visszatérve a konkrét problémára: nem tudnám felsorolni, melyik verzió mibe kerül, nem is lenne értelme, hiszen csak látatlanban találgattunk eddig. Célszerű lenne mintát vinni a pisiből-kakiból, lehet, az állatorvos első szaglásra megmondja, mi van, ad egy gyógyszert 500Ft-ért, és kész. Vagy elküldeti a mintákat vizsgálatra néhány ezer forintért.

Oltásai megvannak? Azzal a parvot szinte biztosan ki lehetne zárni (bár ha egyébként jó kedvű a cica, akkor egyébként se valószínű).

2015. dec. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!