Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 éves macskám. Kb.3...

Van egy 6 éves macskám. Kb.3 napja reggel ha megeszi a konzerv adagját egy fél óra múlva kihányja. Majd kis idő múlva kér tejet és egy kis száraz tápot. A szárazat már nem pakolja ki. Voltunk dokinál de semmit nem talált nála. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2008. szept. 14. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Változtass a konzerven. Ha eddig egyhangúan etetted most ideje más konzervet is kipróbálni. (Ismerősöm a macskáját mindig ugyanolyan konzervvel etette és egy idő után vese elégtelensége lett, az orvos ezt tanácsolta neki és nála bevált.)

Lipton:)

2008. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vannak olyan tápok,amik megakadályozzák a szőrcsomó-képződést a gyomorban.érdemes kipróbálni.lehet,hogy nem a konzerven van a hangsúly,hanem a sorrendiségen.mivel a konzervet eszi először,azt hányja ki.
2008. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is az egyhangú táplálás az ok. Gondolom a macskák konzervjét is telepakolják mindenféle tartósítóval, mint az emberekét, csak nem feltétlen írják rá. Ezek a tartósítószerek bizony MÉRGEK, csak kis mennyiségben vannak jelen! Ahogy az előttem szóló említette, hosszabb távon simán okozhatnak veseleállást és egyéb végzetes károsodást! Szerintem ezekbe a konzervkajákba tesznek egy nagyadag aromát is, ami miatt a macska ráfügg - legalábbis mamáméknál, mikor falusi koszt helyett először kaptak ilyet, következő alkalommal már csak ezt fogadták el! Viszonylag hosszú idő elteltével(1-2év), elkezdtek hányni, ha ilyet kaptak, ugyanakkor mégis megették újra, de a szervezetük már tiltakozott ellene a hányással! Mi azt csináltuk, hogy vettünk marha belsőségeket + a levágott csirkék belét adtuk nekik, ezt elfogadták és jobban lettek!!! Ezután újra megették, ha néha adtunk maradék tökfőzeléket, húslevest stb. Ha marha tüdőt májat stb. veszel nekik szerintem hasonló árból kijössz és nem rövidíted kedvenceid életét! Néha azért lehet konzervet adni, de ne túlzott rendszerességgel. Ha disznóhúst adsz nekik, akkor mindig főzd meg előtte, mert néha tartalmaz un. Aujeszky-kórt okozó vírust, mely emberre veszélytelen, a macska viszont 3 nap alatt elpusztul tőle kínok közt!
2008. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!