Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós kiscicával mit...

Válogatós kiscicával mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Sajnos elrontottuk mikor pici volt, most 4 hónapos,a anyja teje kevés volt neki, etettük tápszerrel, késöbb párizsit törtem neki villaval,azt ette.

most párizsi a kedvence, neha májas, csirkehús,mega húsleves levét szereti, de szaraz tapot nem eszi, vettem már sokfélét, a konverves macskakaját sem..az orvos azt mondta tömjem belé..hogy tudnam atszoktatni hogy száraztapot egyen?kicsit el van kenyeztetve:()


2015. dec. 11. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Vannak nagyon jó száraztápok, amiknek a nagyrésze hús. Azt biztos, hogy megenné. Persze azok drágábbak. Vagy magát a húst.

Igazából most itt az a kérdés, hogy mit szeretnél. Miért akarod a szárazra átszoktatni? Hogy egyszerűbben elérhtő kaját egyen? Hogy olcsóbb kaját egyen? Hogy egészségesebb kaját egyen? Szóval mik a szándékaid?

2015. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne ess kétségbe. Nekem is azt mondta az állatorvos, hogy adjak neki száraztápot, és van foga és egye meg. Namost az én macskám is kb. négy hónapos volt. Kínálgattam neki jutalomfalatként, néha, mikor eszembe jutott csak úgy, nem mindennap jutott eszembe, hát megnézegette, otthagyta. Végül lemondtam az egészről és kiöntöttem neki etetőtálba. Otthagytam. Pár nap múlva egy este hallom, hogy ropogtatja. Aztán vagy két nap múlva megint. azóta eszi. De akkor már volt kb. hat hónapos, mikor elkezdte enni. Én arra jöttem rá, hogy korábban, mikor dugdostam az orra alá, ez a szegény nem tudott még vele akkor mit kezdeni. Meg nem is nagyon tudta, hogy kaja. Pofozgatta a mancsával, stb. De hiába volt foga, még nem volt rá elég jó. Szóval türelem. Ne tömjél bele semmit. Szerintem, ahogy az első is mondta, gondold végig, mivel akarod etetni, böngészd végig a kajakínálatot, addig elvan párizsin, és ha eldöntötted mivel akarod etetni, akkor kínálgassad, gondolom azért az nem lesz olyan sok idő. Meg ne is legyen sok, mert egyszer ráun a párizsira és kapkodhatsz, hogy mit adjál neki enni. Szerintem ez abszolút nem válogatósság, amit leírtál.
2015. dec. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy ha szoktatni akarod a száraztáphoz, akkor segíthet, ha egy kicsit bevizezed a szemeket (egy-két csepp elég egy szemre, hogy azért ne ázzon szét teljesen) vagy húslevessel is csinálhatod ugyanezt vagy aláönteni egy kicsit. Akkor nem lesz olyan kemény és lesz benne olyan összetevő, amit már ismer és szeret.

Mi is gyakran bevizeztük neki, ez az öregebbeknél is hasznos lehet ha már nincsenek annyira jó fogaik, de ilyenkor, puhábban nem érvényesül annyira a (jobbféle) száraztápok fogtisztító hatása. Bár nem tudom mennyire van értelme egy ételnél erről beszélni, szerintem nem sok, de vannak ilyen vélemények is, sőt azt mondják, hogy a vizezett, pont hogy elősegíti a fogkő kialakulását.

2015. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Az meg más kérdés, hogy a nagyrészt párizsin és májason élő macskákat én nem nevezném elkényeztetettnek. Ezeknek nagyrészt értéktelenek a macskák számára, alig van bennük hús és tele vannak mindenféle adalékanyaggal, nagyrészt sertésbőrből és szójából, állományjavítókból áll. Oké, az ízét szeretik, az enyém is szerette a májkrémet, adtunk is néha neki az íze miatt, de csak néhány falatot evett belőle. Mi főleg nyers marhahúson tartottuk és jó minőségű szarazkaján plusz némi jobb konzerven és mellé evett még a mi kajánkból házikosztot meg belekóstolt mindenbe. Én ezt nevezem elkényesztetésnek, nem azt, ha csak a párizsit eszi meg.
2015. dec. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Döntsd el, hogy száraztáppal vagy hússal szeretnéd-e etetni.

A párizsi, májas az nem macskának való étel (embernek sem egyébként...). Bele ne tömjél semmit.

A csirkehús (vagy marha, nyúl, stb.) jó, de ha főzöd neki, akkor só és fűszerek nélkül kell főzni. Tehát ne azzal a kajával etesd, amit magatoknak főztök, az hosszútávon nem egészséges neki.

Ha tápot szeretnél venni, akkor vegyél jó minőségű (azaz: gabonát ne vagy minimálisat tartalmazzon, fő összetevője a hús legyen) kölyköknek való szárazat, és tedd ki neki. Eleinte beáztathatod egy kis vízbe, vagy keverheted kevés natúr joghurttal. Ha éhes lesz, majd meg fogja enni, ha nem kap mást.

Adhatsz neki időnként tojást, túrót is.

2015. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Kipróbálhatod, hogy gurítod/dobálod előtte a tápszemeket, ha "vadásznia" kell rá, nagyobb eséllyel megeszi. Ez jó játék egyébként is, 4 hónaposan gondolom tele van energiával.


A csirkehúshoz adhatsz egy pici konzervet, aztán folyamatosan emelheted a nedvestáp arányát. Ez elvileg könnyebb eset, mint száraz és nedves között váltani.


A "megeszi, ha nem kap mást" macskánál nem jó módszer. Macskát nem éheztetünk, sajnos lehet belőle baj.

2015. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A mi cicánk is nagyon finnyás.A házi kosztot nem eszi meg.Tápban a Fressnapf multifitt márkájú konzerv és száraztáp,amit biztos nem hagy ott,pedig számtalan fajtát próbàltunk.Ha nem próbàltátok,esetlwg mwgér egy próbát.
2015. dec. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat.
2015. dec. 16. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!