Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tépi ki cicám a szőrét?

Miért tépi ki cicám a szőrét?

Figyelt kérdés
Két hete nagyon komoly műtéten esett át. Kétoldali nyelvalatti nyálmirigy cisztája volt. Szörnyű hetünk volt a műtétet követően. Majd véres gennyes váladék folyt a szájából, karjaira,lábaira folyt, nem hagyta lemosni, letörölni. Nem erőszakoskodtam, nem akartam még ezzel is kínozni. Majd elkezdte tépkedni ezt a piszkos megszáradt szőrt. Nincs a karján lábán már szőr. Ma vettem észre, már ott is tépi, ahol tiszta a bundája. Rettenetesen aggódom érte. Nagyon szeretem. Négy éves, szobacica, ivartalanított fiú.
2015. dec. 14. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát valószínűleg az idegrendszere kicsit megsínylette a történteket és ez ilyen kényszeres lett nála, ha már tisztogatni nincs mit rajta és mégis tépi. Ha megnyugszik majd biztos rendbejön. Addig is, próbáljátok elterelni róla a figyelmét. Nem tudom mennyit vagytok vele, mennyire tudtok rá figyelni. Esetleg hízhatnátok a lábára harisnyát vagy valamit, esetleg úgy, hogy a hátán is átmenjen, akkor jobban fent marad a lábán, anélkül, hogy nagyon szorítaná. Csak esetleg alulról csúszik fel a hóna alá. Már ha nem telitalpas, de azt nem javaslom, mert szerintem azt nem viselné el, ha a mancsa nem lenne kint belőle. A miénknek a hasát kellett átkötni, becsavarni és teljesen jól viselte, nem is érdekelte, hogy rajta van. Mert a gallért nagyon nem szerette.

Amúgy amikor már rászáradt, akkor legjobb levágni a szőrét a rászárast kosszal együtt. Persze mondani könnyű. Mert nekünk is műtét után a ráfolyt nedvek beleszáradtak a bundába és később továbbterjedt, benemezesedett a szőre. A következő műtétnél azonnal levágtam neki, amíg kába volt, hogy ne legyen ilyen gond.

Esetleg ha kint is járkál, akkor valami élősködő beleköltözhetett a nedves szőrbe és az viszket neki. Vagy gombás lett.

2015. dec. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cicák nagyon rosszul viselik, ha nem tiszta a bundájuk. Pláne a szobacicák, akik megszokták, hogy mindig tisztán és szárazon vannak.

Azért ne aggódj, a cicák nagyon szívósok, rendbe fog jönni! Ha kitisztul a szőre és helyreáll a közérzete, abba fogja hagyni ezt. Talán azzal gyorsíthatod a folyamatot, ha langyos vizes szivaccsal megpróbálod lemosni a maradék ragacsot. Már ha hagyja...

2015. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat: Szívósak. (szívósokat írtam). Szóval nem véletlenül mondják, hogy 9 életük van!
2015. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vigasztaló szavakat, nagyon jól esett. Próbálom meleg vizes törölközővel letörölni, meg levágni az összeszáradt csomókat, persze kicsi sikerrel, mert nem engedi. Igyekszem többet is játszani vele, szeretgetni, kényeztetni. Szerencsére az étvágya jó, bízom benne, hogy egyszer egy rossz emlék lesz csak ez az egész.
2015. dec. 16. 01:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az étvágya jó, akkor ott már nagy baj egészen biztosan nincs! Szerintem napokon belül javulni fog a helyzet! Azért majd írd meg, hogy áll a cicó!
2015. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!