Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Allergiás vagyok a cicákra....

Allergiás vagyok a cicákra. Mit tapasztaltatok, változik ez?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy cicát, de allergiás vagyok a macskaszőrre, viszont korábban, mikor gyerekként sokat cicáztam, egész jól bírtam a dolgot.


Szerintetek van rá remény, hogy változik a helyzet, és hosszú távon megszokom az allergént? Egyedül vagyok, kell egy cica! :)


2015. dec. 15. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A remeny hal meg utoljara.
2015. dec. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg kiiktatni teljesen a tejtermékeket az életedből, olvastam már nem egy helyen, hogy a tejtermék fogyasztása végett alakulnak ki a különböző allergiák.
2015. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Állítólag nem is a macskaszőr, hanem a szőr nyalogatásával a szőrre jutó, rászáradó majd onnan porszerűen leváló szilárd nyál fehérjéi okozzák az allergiás reakciót, mint idegen fehérje. A fiam kamaszkorában határozottan allergiás volt normál házimacskára, csurgott a könnye, 1/2 órán belül betaknyosodott stb. Most van egy perzsamacska szerű herélt macskája az élettársának és semmiféle baja nincs a fiamnak.
2015. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hipoallergén macskák is, de nem 100% semmi, van akinél a házimacska nem vált ki semmilyen allergiás reakciót, de majd meghal, ha hozzáér egy perzsa macskához. Hivatalosan én is allergiás vagyok a macskákra, a vérvételes allergia vizsgálat alapján rettenetesen allergiás vagyok rájuk, ellenben 2 kinti-benti cicám is van és semmi allergiás reakciót nem tapasztaltam még soha... Egyik haveromnak van egy méregdrága marie coon vagy mi a fenr márkájú állata, na azzal meg nem tudok egy levegőt szívni, prüszkölök, kiütéseim lesznek, egyszer ott aludtam, akkpr ilyen váladékszerű valamit köhógtem fel reggelre
2015. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem megszokhatod.Én is alergiás voltam rájuk...elmúlt. :)
2015. dec. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Fog változni persze. Majd lesz hogy a kutyàra is allergiás leszel. Minek ezt erőltetni? Igy nem is csoda hogy egyedül vagy.
2015. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem erős macska allergiám van, 1 éve van cicám javult a helyzet ,de azért még mindig megvan. Amikor idekerült egy hónapig rosszul voltam még allergiagyógyszer mellett is. Napi egy allegrát beveszek és akkor már tünetmentes vagyok. Gyógyszer nélkül viszont még mindig elég rosszul leszek :(
2015. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!