Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt a macska, előkerülhet?

Eltűnt a macska, előkerülhet?

Figyelt kérdés
Már 3 napja nem láttam, pedig a téli hidegben volt, hogy naponta négy-öt alkalommal is jött enni, elég nagy macska 6,5 kiló. Elpusztulhatott?

2015. dec. 15. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Bármi lehet... Az én régi kedvenc cicusom egyszer az ablakból esett ki, ráadásul tél elején, és 3 hónapig nem volt meg, teljesen biztos voltam benne, hogy meghalt. Aztán tavasszal szembejött velem, kiderült, hogy végig itt lakott a ház pincéjében, és a nénik a másik tömbből etették. Szerintem még ne add fel.
2015. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
A szülői háznál eltűnt egyik kedvenc macskám. Hónapok múlva kertészkedés közben odajött hozzánk egy nagyon rossz bőrben lévő macska. A bundája eredeti színe sem látszott. Aztán feltűnt hogy úgy viselkedik mint az eltűnt macska, volt olyan visekledés a ház területén amit csak az a macska tudott. Ekkor ismertük fel hogy ez bizony az. Szokás szerint kapott sok enivalót és nyugodt pihenőhelyet a megszokott helyén az istállóban és hamar helyrejött. És mint ha tanult volna a csavargás hátrányaiból, többé soha nem csavargott el a házhoz tartozó területről és kb. 15 évig is megvolt. Megtanulta hogy a házunknál nincsenek mérgezett egerek meg egyéb veszély, vadászterület meg úgy van akár egy vadasparkban, és a "szomszéd egere egyáltalán nem zöldebb
2015. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
5%
Nekem olyan 24 macskám volt ha jól számolom,mert szaporodnak rendesen mindegy,mai napig se találok úgy 12 macskát szép sorjába eltünedeztek,pedig lett biztosítva nekik minden,szeretet,meleg otthon,kaja,szóval nem sok esélyt látok,de ha veszed a fáradtságot megkereshetnéd a szomszédoknál általában azok szokták elcsalogatni az otthonukról,pont mint az enyimét,remélem meg lesz
2015. dec. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Előkerülhet, nekem volt amikor 1 hétig csatangolt a kandúr macskám, de sajna olyan is volt, hogy egy másik cicámat elütött az autó, és egy harmadikat a szomszéd megmérgezett és elzárta a pincéjébe, akkor tántogott haza amikro véletlenül kiengedte a felesége, tehát sok minden lehet az oka egy macsek eltűnésének.
2015. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

El.

Hiaba nagy macska, egy ellenseges ember sokkal nagyobb, vannak kutyak is, amik nagyobbak, a kocsik meg foleg. Ezek ellen nem ved a >6kg.

2015. dec. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
6,5 kiló izom és tud védekezni
2015. dec. 15. 15:12
 7/17 anonim ***** válasza:
Hozzánk járogatott egy-két macska, aztán ott is maradtak, egyik sem akart már hazamenni.
2015. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Kerdezo, 6.5kg izom nem eleg vedekezesre ha eluti egy kocsi. :/
2015. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondjuk...

Nem, ez a csikos kandur, amelyik ~3napja koltozott be hozzank, nincs 6kg. Max 5. Oke, akkor nem itt van.

De amugy lehet, hogy valami meleg helyre feszkelte be magat, ahol kaja is van.

(Ebben a idoben a meleg fontosabb, mint a kaja)

2015. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Kandúr? Ivartalanított? Állatorvos ismerősöm mondta, hogy nemigen látott még 4-5 évesnél idősebb ivaros kandúrt, mert amikor szerelmesek, se látnak, se hallanak, csak mennek... Sajnos gyakran éri őket baleset. Ezért jobb, ha ivartalanítva van, mert akkor nincs ez a késztetés. Ivarosan meg csak a kóbormacskák számát gyarapítja, illetve a nem kívánt almokat pedig megfojtják, elássák az emberek. Kandúr cicát nem drága ivartalanítani, gyors rutin beavatkozás, pár óra múlva már szalad, mint ha mi sem történt volna. Ha előkerül, ezt javasolom a biztonságáért.
2015. dec. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!