Kezdőoldal » Állatok » Macskák » En akarom rosszul etetni a...

En akarom rosszul etetni a macskat, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Van ket cicusunk, sajnos mind a ketto nagyon sokat eszik. Nem mennyisegre, hanem napinta tobbszor. Ha jol tudom 2x esetleg 3x kellene hogy kapjanak egy nap, de ehelyett kb. 6x-7x esznek. Mar beszelte. Parom anyukajaval errol, hogy szerintem ez igy nem jo, helyeselt is, de meg sem azt teszi amit megbeszeltunk. A helyzet a kovetkezo: a lany cicus aki anyosommal van a szobaba, ejszaka is kijar enni, attol fuggoen hogy hanyszor kel fel, ha pl 3x akkor 3 x eszik szaraz tapot, mert ejszakara ott van hagyva elotte, es mondvan azert nyavog a macska, mert ehes. Aztan a fiu, aki nalunk van, hajnalban felkel, eszik szarazat, de termeszetesen akkor jon es eszik a masik macska is. Ezutan jon az, hogy kb 1-2-3 ig ott van elottuk a tap folyamatosan, es mind a ket macska oda jar es addig eszik, amig el nem fogy. Ha 9-10fele elfogy, ujra feltolti a taljukat ami megjegyzem nem kicsi, es ismet addig eszik amig el em fogy. Akkor 1-2-3 fele kapnak zacskosar, amit persze nem nagyon esznek meg, mert zugig tele ettek mar magukat a delelott folyaman 2-3tanyer tappal, kesobb 5-6-7 fele ismet kapnak zacskosat, amit mar jobban megesznek, es ennek tukreben meg az anyos ad nekik estere is, mert hogy a lany cicus kijon ejszaka es eszik, de mersze a csorgesre ott van mind a ketto, es ismet esznek tapot, ami mivel elfogy ezert ejszakara ismetelten kirakja a cixa ele. Ezzel az a gond, hogy a lany jobban szereti a tapot, es sulyra nagyon konnyu, ellenben allandoan nagy a hasa, fel van puffadva. A kandur pedig a kajalasok mellett meg folyamatosan kunyeral. En es a parom megbirjuk alni hogy nem adunk neki, de anyos es a parja mindig oda rakja ele a kajat. Megjegyzem a kandir el van hizva, ezert probalnam leszoktatni oket errol a sok evesrol, de ugy hogy csak delutan 3-4 top vagyok itthon,igy nagyon nehez. Mind irtam mar parszor beszeltem errol anyossal,helyeselt is hogy uagazam van, de mint irtam meg mindig ezt csinalja.. en gondolkodom rosszul? Es tenyleg ennyit kellene enniuk? Mar egyikuk sem no par honapja.

2015. dec. 15. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
A macska egy olyan állat, ami akkor eszik és annyit, amennyire neki szüksége van. Legyen előttük mindig kaja, mert ha nincs akkor elmennek a szomszédba kunyerálni.
2015. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig van a macska előtt étel, mert folyamatosan, de minimális mennyiséget esznek. Húsos eledelt napjában egyszer kapnak, de táp és víz mindig van előttük. Egyik sincs elhízva, pedig főtt ételt is kapnak. De az is igaz hogy mozgékony, aktív cicák.
2015. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hat mint irtam, sajnos az egyik el van hizva, a masik pedig folyamatosan fel van puffadva.. nem tudom hogy mi lenne a jo megoldas.. szoktak jatszani, de egesz nap, napi kb 1, masfel ora naluk a jatek, a tobbi fekves/alvas. Talan nem az etel mennyisegevel van gond, hanem azzal hogy nem mozogjak le? De ebben az esetben is az lenne a megoldas hogy kevesebbet adni nekik, nem?
2015. dec. 15. 18:45
 4/15 A kérdező kommentje:
Szoktam veluk jatszani en is, de sajnos az iskola es haztartas mellett neem tudok veluk tobb orat jatszani. Anyosom sem bir annyit, a tobbiek meg dolgoznak.
2015. dec. 15. 18:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik nem csak az étel okozza a problémát. Egyetlen egyszer volt hogy egy cicám elhízott, tanyáról került be hozzánk falura. Valamiért nem volt hajlandó eleinte elhagyni a lakást. De ahogy megszokott nálunk, egyre többet mozgott, eltűnt róla a súlyfelesleg. Azt hiszem egyszerűen túl zajos volt neki a környék, de egy idő után többet volt kint mint bent.
2015. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a cicáknak az a másfél óra mozgás.
2015. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mi szoba cicanak neveltuk olet, sajnos van 1-2 joakaro, igy nem igazan szerettuk volna oket udvarra szoktatni. Az a masfelora eleg intenziv, most ugy is jon a szunet, megprobalok veluk tobbet jatszani, hatha segitene. Meg egy picit az etelbol is vissza venni.
2015. dec. 15. 19:01
 8/15 anonim ***** válasza:

Még nem volt rá szükségem, így nem tudom megmondani hogy a diétás macskaeledelek milyenek - ez is egy lehetséges megoldás. A kicsit több mozgáshoz lehet hogy elég lenne valami új játék - az én cicáim például elég hamar el tudják unni a játékaikat. Inkább egymással játszanak, vagy a szomszéd kutyáját szekálják... aki nem is nagyon bánja, az is játék inkább mint veszekedés. Szaladgálnak a kiskutyával a kerítés két oldalán fel-alá.


Ha lecsökkentitek az étel mennyiségét a cicáknak, eleinte biztosan követelni fogják azt amit megszoktak. Lehet hogy túlzónak érzed, de én ebben az esetben is kikérném az állatorvosunk tanácsát hogy mit és hogyan változtassunk, vagy legalább rákeresnék erre a témára, hátha foglalkozik vele valamelyik állatorvosi oldal. Biztosan többet segíthetne mint én tudok :) És akkor azt is megtudhatnád miféle kockázatot jelenthet a cicákra nézve a túlsúly ha van ilyen.

2015. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2015. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Én azért a puffadt macskát megmutatnám egy dokinak. Illetve az elhízott cicáról is lehet hogy érdemes lenne egy orvossal beszélni, hátha az meghatja anyóspajtit, hogy orvosi rendelvényre van a diéta. Annyit minimum el kellene érni, hogy minden nap fix mennyiséget kapjon a két bársonytalpú.


Megkérdezhetem, hogy mivel etetitek őket? (Zárjuk ki azt, hogy a kaja minőségével is gond van!)

2015. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!