Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák az emberhez vagy...

A macskák az emberhez vagy helyhez ragaszkodnak? Kötődnek?

Figyelt kérdés
Költözés miatt vagyok kiváncsi rá??Mert elköltöztem de a macskák eljöttek utánnam!Én úgy hallottam a helyhez!Igaz ez?
2015. dec. 17. 21:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Is-is. Ha pl adott helyen megszületik a macska és ott is nő fel, akkor a helyhez is kötődik, mivel csak azt ismeri. Viszont a gazdájához is kötődik, mert tőle kap ételt, szeretetet stb. Tehát ha az adott helyről elköltözik a gazdi, akkor utána a macska is máshogy fog viszonyulni a helyhez.
2015. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
11%

Sztem a hely sokkalta jobban erdekli öket, ink ahhoz kötödnek. Eddig 2 szomszedom költözött el, hatrahagyva 1-1 macskat. Egyik sem kereste a gazdajat 1 percig sem, ahogy az elment egyböl hozzam jöttek nyafogni kajaert.

De nem csak erröl a 2 macsekrol van szo, eddigi tapasztalataim alapjan tök mindegy nekik h ki ossza a kajat csak kapjanak. Ezt nem rosszbol irom, de en kutyas vagyok, nekem eleg furi a macsekok viselkedese a kutyakehoz kepest.

2015. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván ha egy macskát otthagynak egy üres háznál, próbálja feltalálni magát és élelemhez jutni, ezért ment hozzád kajáért. Azért az elég ritka hogy szegény otthagyott állat megtalálja a gazdáját, ha így lenne nem lennének útszélen hagyott állatok mert mindegyik hazamenne. Már ha gazdának lehet az ilyen nevezni aki akárhol is otthagy egy állatot. Én macskás vagyok, azért védem meg őket :)
2015. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

Ha törődött volna velük, kötődtek volna hozzá.

A macska nem fogja elviselni, ha rosszul bánnak vele, akkor hagyja, ő nem nyalizik az ember szeretetéért.

Kötődnek ők ahhoz, aki szereti, jól tartja őket.

2015. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%

Macskáink vannak, ez a jelenlegi csapat, már a 4. "generáció", de szerintem egyáltalán nem kötődnek a gazdához. Ugyan úgy átmennek a szomszédba is kajálni meg puncsolni. Ez van, a macska nem társas lény, a kutyával ellentétben.


Volt olyan macskánk, aki szimplán "átköltözött" egy szomszédhoz, amikor mi befogadtunk egy kóbor kiscicát és ez nem tetszett neki.

2015. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Költöztem macskákkal együtt, hát nem szóródtak szét a szélrózsa minden irányába az új helyen sem. Mondjuk az első két napot a lakásban töltötték, jól el is bújtak, de utána nem volt semmi gond, megszokták az új környezetet, nem is csavarognak azóta sem. :) Többségében tapasztalataim szerint ragaszkodnak az emberhez, bár akadnak kivételek is. :)
2015. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Hát nekünk a macskánk nagyon fél minden idegentől, szóval biztos nem szokna meg új gazdát.De ha mondjuk elköltöznénk és vinnénk, inkább az lenne fontos neki, hogy együtt vagyunk, nem a hely.
2015. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Mindkettőhöz kötődik, ha költözés van és viszed magaddal nyilván megszokja majd az új helyet is, mellette pedid természetesen hozzád megy majd haza.


Ha otthagyja valaki a macskáját egyedül a régi háznál nem tudom mit vár, nem tudja a macska, hogy elköltözött a gazda és nem indul el megkeresni az új házat....nyilván nem fognak a gazda után menni,mikor azt se tudják hova.

Ilyenkor megpróbálnak túlélni, szomszédoktól kaját kérni ahogy valaki írta is.


De ha normálisan magaddal viszed a macskádat az új házba, akkor megszokja és ott marad veled.

2015. dec. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Miért ne kötődnének a gazdájukhoz? Azért mert átmennek a szomszédhoz is enni? Nekünk pl a kutyánk is körbejárta a szomszédokat egy-két finom falat reményében, pedig mi is etettük rendesen, miközben a macskám minden szomszéd elől elszalad, fél az idegenektől, nemhogy kaját kunyizzon tőlük. Akkor a mi kutyánk se kötődik hozzánk? A macska máshogy mutatja ki a szeretetét mint a kutya, pont ezt tisztelem bennük. De semmivel sem kevesebb szeretetet, kedvességet kapok tőlük mint egy kutyától.
2015. dec. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
Na állj :D Egy macska meg egy kutya sem szeret. A kutya azért ragaszkodik a gazdihoz, mert társas lény, az ősei falkákban életek. Viszont a házi macskák ősei nem azok, sőt a macskafélék között alig van 1-2 példa társas életmódú állatokra. Ha valaki szobacicát tart, akkor persze, hogy ragaszkodik a gazdihoz... a fenét a gazdihoz, csak jóformán fél kimenni. Egy szabadban tartott macska meg szépen bejárja az egész szomszédságot, van hogy csak kajálni jön haza.
2015. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!