Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám rohamszerűen tüsszög....

A cicám rohamszerűen tüsszög. Miért?

Figyelt kérdés
Már az állatorvos is begyógyszerezte, szerinte csak meghülés, de már évek óta ez van. Ilyenkor egymás után tüsszög és köhög. Nagyon rossz látni, el kell terelnem a figyelmét, így abbahagyja. Szed vitaminokat, minőségi tápot kap, és húst is.

2015. dec. 17. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy férges és az irritálja? Próbáld ki a fereghajtást.
2015. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tokeletesen feregtelenitve van 😢

Lehet, hogy allergias az oblitonkre? Mert amikor kiteregetek, akkor athatja az egesz szobat az illat, es utana tobb napig is jelentkeznek a tunetek. Letezhet ilyen?

2015. dec. 17. 22:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami konkrét élethelyzethez köthető? Vagy bármikor előfordul? Az én macsekom is szokott egymás után sokat tüsszenteni, majd köhögés a vége, de csak kajálás után/közben és nem rendszeresen. Nagyon falánk, szinte rágás nélkül zabálja azt a száraz tápot amit nagyon szeret, amit ritkábban kap. Szerintem nagy sietségében felszippantja a táp porszemnyi részeit. Lehet, hogy a tiéd is ezért tüsszög, azért az évek óta tartó tartó meghűlés kissé fura lenne.
2015. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Na hallod, nekem még öblítő sem kell, elég egy "illatosabb" mosópor ahhoz, hogy tüsszögni kezdjek. A cicusnak sokkal érzékenyebb a szaglása, lehet ez is oka a dolognak. Főleg, ha kicsi a lakás és nincs friss levegő.
2015. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor ez lesz. Az oblito. Meg amikor kakil, akkor nagyon as az alomban, es a felszallo portol is ilyen roham jon ra. Akkor cicaknal is van tulerzekenyseg. Egyebkent most lesz 15 eves.

Az allatorvos azt is mondta hogy fiv-e van.

Szornyu nezni ezeket a rohamokat.

Mostantol mashol fogok teregetni!

2015. dec. 17. 22:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Van, hogy az ejszaka kellos kozepen jon ra. De olyankor mi lehet a kivalto inger vajon...mar nagyon bant, hogy allandoan csak gyogyszereket kap, de az okara nem jovunk ra biztosan.
2015. dec. 17. 22:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak köhögne, akkor azt mondanám a szívével van baj, már csak a korából adódóan is. De így, hogy sokat tüsszög, jó eséllyel allergia. Vegyszer(öblítő), por(macskaalom, kaja). Próbáld nem egy helységben "tárolni" a cicust és a száradó ruhákat. Jobbulást a macseknak! :)
2015. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez lesz, mar meg is csinaltam.

Most eppen alszik, mert nagyon kijatszotta magat...erre a videora megorul [link]

Koszonom a hasznos valaszokat, ment ertuk a zold mancs!🐱

2015. dec. 17. 23:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi a kérdés, de hátha más is idetéved.


A minőségi táp alatt mit értesz? Egyeseknek az a "minőségi", amit a tévé reklámban látnak és, ami csak 4% húst tartalmaz. Az összes táp tele van tömve vitaminokkal, nem értem miért kell még külön is adni neki.

Az első gondolatom az volt (még nem olvastam a hozzászólásokat), hogy lehet, hogy allergiás a cica a sok fertőtlenítőszerre, egyéb szintetikus szarra. Láttam, hogy már van szagosított macskaalom is...


Olyan tápot nem kell adni a macskának, amit rágás nélkül zabál, mert az bizonyára tele van mindenféle ízfokozóval. Az enyémeknél is előfordult ilyen, abból nem adtam többet. Egyébként lehet kapni "habzsolásgátló" tálkát.

2021. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
18 évig élt a cicám...Royal Canint kapott. Valamilyen immungyengeséget állapítottak meg nála, Vetri Dmg-t és cica bérescseppel tartottam szinten..💗
2021. márc. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!