Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fel tudnátok sorolni milyen...

Fel tudnátok sorolni milyen anyagi költségekkel jár egy macska?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiscicát panelba de nemtudom milyen anyagi költséggel jár! Létszi soroljatok fel mindent amit tudtok! Köszi

2015. dec. 19. 12:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
fekvőhely,cicawc,etető és itató tál némi játék,ennivaló,féreghajtó,bolhaírtó
2015. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
És ha fiú és nem akarsz kismacskákat akkor ki kell heréltetni
2015. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

ivartalanitas mindenfelekeppen kell... Nem art.

2, panelba egy darab kandur nem csinal kismacskat. :)

2015. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ami a mi szoba lánycicánknak a költsége volt:


-ivartalanítás orvosnál (Bp. 20.000 Ft)

-orvos kijár hozzá évente egyszer oltani (Bp. kiszállási díj+oltások díja: 13.000 Ft)

-most, a terhességem alatt évente 4X féregtelenítő tabletta (ennyi alkalomra 5000 Ft)

- mivel negatív a toxoplazmózisom, így 6 hetente 5000 Ft a vérvétel hozzá (szintén csak terhességben)


-kaparófa, évente elhasznál egyet (4000 Ft)

-játékok (ez opcionális, a miénknek egy 200 Ft-os gumilabda kergetése a kedvence)

-ő dobozban alszik, ami a kaparófa doboza volt:)


-alomtálca (neki kettő van, mert szereti válogatni a kakit meg a pisit)

-alomtálcához opcionális dolgok. Nekünk pl pelenkakuka, amiben zacskóban gyűjtjük, így szagtalan: 2500 Ft a kuka+ bele zsák 1400 Ft havonta.

-alom

-szállítódoboz, ha orvoshoz kellene vinni vagy költözünk

-alomlapát (200 Ft)


-kaja (csak száraz, nem eszi meg az alutasakost)

-külön neki olivabogyó, ubi és paprika, ezek nem nagy költségek


Most olyanokat nem számolok bele, hogy szeret az ablakban ücsörögni, ezért tettünk mindenhová plédet, vagy hogy mindig megkapja játszani a papírszatyrokat.

2015. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Menj el egy állat boltba és nézz szét. Többféle árkategóriában lehet mindent kapni a felszereléstől kezdve a kajáig.

-Kell neki elsőnek is cicahordozó amibe hazahozod, meg állatorvoshoz viszed majd. Ez 4000ft- tól kezdődik. Nekünk egy 4000 ft-os van, teljesen jó.

- alom tálca,kiszedővel megint változó ,mondjuk ötezer egy fedett,cicaajtós alomtálca ami szerintem sokkal jobb.

-Cicafekhely,de nekünk teljesen felesleges volt, egyszer nem ment bele, a kanapén, vagy az ágyba hajlandó csak aludni. Am ez megint min. 3 ezertől, akármennyi lehet.

-Kaparófa, ez 3-4 ezertől, akármennyi lehet, attól függ milyet veszel neki, van szimpla pár ezerért, meg van 20ért is többszintes, bebújós cicamászókás is. Ha van ügyes barkácsolós ismerősöd, akár házilag is lehet készíteni.

-Etetőtál

-játékok (a mi cicánk kedvence a kindertojás (amibe a játék van, abba rizst teszünk, aztán csörög, zörög, lehet pofozgatni)ezt is lehet készíteni házilag.

-Kaja, alom teljesen változó, attól függ mit engedhetsz meg magadnak, nálunk kb. havi 7000 ft fixen a cica etetése+ alom, ennyiből középkategóriás tápokkal etettünk.

-Féregtelenítés , ez kb. 500 ft

-Oltás, a mi cicánknak csak kombináltat javasolt az állatorvos, mivel benti 5-6 ezer évente.

Ivartalanítás- nálunk kandúrnál, ivartalanítási akcióba azt hiszem 5000 ft ha lehetett.

Azt hiszem nálunk ennyi volt, ennél ki lehet hozni olcsóbban, drágábban is.

2015. dec. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte csak ételköltség volt, hordozó kellett, mert kétlaki volt a macska, nyáron kertben, télen lakásban s 70 km-t utaztunk vele. Orvost sosem látott és kutya baja sem volt egyiknek sem (de ez a családban levő emberekre is éppúgy igaz). Cicawc higiénikusabb s szebb lett volna, de anyám puritán volt és dobozt kaptak papírral. Kaparófának szuper volt a vasalódeszka is, de valami nem kár érte rudat vagy valamit úgyis talál az ember. De attól még a fotel volt a kedvenc, ha épp az volt közelebb.

Játékot nem vennék macskának, játék az egész világ. Az egyik mindig anyám rubinköves aranygyűrűjét szerette pofozgatni... Most van egy játékegér itthon, rúddal, csörgővel és macskamentával, a macskák nem tudnak mit kezdeni vele, még jó, hogy magunknak vettem :D De ezek félvad macskák, játszanak egerekkel és egymással... No igen, a macskák legjobb játéka a másik macska, de azért feltalálják magukat anélkül is.

Külön fekhelyre nem költenék, jó nekik bármilyen szőnyeg, párna, fotel, akármi.

Úgyhogy van, aki viszonylag puritán módon is megoldja, vannak pluszköltségek, amiknek még értelmük van, erről a többiek írtak... S van, aki többet költ a macskájára, mint amiből én hónapokig élek, azt már túlzásnak tartom, mivel a macskát a jó ételen és meleg kuckón s az egészségen és dédelgetésen s az adott helyzetben megadható szabadságon kívül nehéz boldogítani, az pedig nem kerül vagyonokba.

2015. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem 2 cicám van.

Először is vannak az alapfelszerelések, amit elég a cica élete során (ha nem történik a felszereléssel valami) párszor megvenni. Ilyenek a következők:

-tálak: 2 db kell, (egy a víznek és egy az ételnek) lehet műanyag, kerámia vagy fém, én utóbbit használom, csúszásmentes aljjal és remekül bevált, könnyű tisztítani és strapabíró. Ár: kb. 700Ft/db

-macskawc: én egyet használok a két cicusra és nincs belőle gond, úgyhogy neked is csak egy kell majd, érdemes fedeleset venni, mert az privátabb és jobban bent tartja a szagokat is. Ár: márka függő, az enyém (Ferplast Prima) 2000Ft volt akciósan

-kefék: nekem egyszerű házi macskáim vannak, ezért elég nekik egy drótkefe, ami eltávolítja a kihullott aljszőrt, vedléskor kimondottan hasznos. Ár: kb. 600Ft/db

-játékok: nem kell nekik sok bolti játék, inkább a házi készítésű galacsinokat szeretik. Ár: kb. 300Ft/db

-kaparófa: ez lehet egyszerű cölöp vagy akár egy emeletes bútor is, utóbbit javaslom. Ár: az egyszerű kb. 2000Ft, az emeletes 10.000Ft fölött van

-fekhely: ebből több kell, nálunk összesen 4 van, neked 2 is elég lesz. Egyik legyen a klasszikus puha fekhely, a másik egy fedett barlang vagy sátor, ezt télen fogják használni. Ár: a barlang vagy sátor kb. 5000Ft, a klasszikus kb. 3000Ft, de ez is eléggé márka függő, az enyémek AniOne márkájúak, illetve a sima párna kb. 1000Ft/db

-szállítóbox: ezt csak nyaraláskor vagy orvoshoz menetelkor használjuk, nekünk műanyag van rácsos ajtóval, de rengeteg féle van. Ár: márka függő, a miénk (Ferplast Atlas) 1500Ft volt szintén akciósan

Most jönnek az állandó költségek. :)

-étel: többféle etetési mód van, én főleg macskatáppal etetem őket, mellé havonta többször kapnak konzervet is, havonta kb. 1kg táp/macska. Ár: macskatáp (Bri Premium márka) 820Ft/kg nagy kiszerelésben, a kisebb kiszerelés (1,5kg) 1000Ft/kg, ez egy középkategóriás táp. Konzervből én kutyának valót adok nekik, mert olcsóbb, nincs nagy különbség az összetételben, illetve kutyáim is vannak, ez 700Ft/800gr konzerv (Premiere márka, 70% hús) és jó minőségű.

-macska alom: én sima almot használok, ez kb. 500Ft/kg, de nyilván van drágább is.

-féreghajtó: én csak évente kétszer adok nekik, mert szobacicák, van paszta és tabletta is, én utóbbit használom, a paszta főleg kölyköknek való. Ár: kb. 300Ft/tabletta

-oltások: pontosan nem tudom, hogy mi és mennyibe kerül, mert ritkán (3 évente) oltom be őket, de olyan 5000-7000Ft lehet egy oltás.

-bolhaírtó: ezt sajnos nem tudom, hiszen szobacica lévén, csak párszor voltak bolhaírtóval kezelve, de az biztos, hogy a spot on kb. 1000Ft/pipetta, kinti macskát havonta kell kezelni a megelőzés miatt

-sampon: én csak évente kétszer fürdetem őket, így mondható komoly kiadásnak. Ár: minőség függő, van 500Ft-ért is, de amit én használok (Biogance márka) kb. 2000Ft/250ml, de ez sokáig elég


Ha még bármi kérdésed lenne nyugodtan írj privátot. ;)

2015. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

És az ivartalanítás. Ez fiúnak 7000-10.000Ft, lánynak 12-15.000Ft, de csak az életben egyszer kell megcsinálni. Illetve a mikrochip beültetés is hasznos, ha elveszne. :)

2015. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Már vártam ezt a kérdést, tegnap fent volt kutyasban. Szobacica.

Hordozó, azt hiszem 3200 volt, nem tudom már a markajat.

Alomtál, a kezdeti nehézségek után a 100-as boltban vettem egy 40x40-es négyszögletes, magasfalu műanyag talat, volt vagy 600 Ft.

Fésű, szőrkefe: egy outletben vettem, 600 Ft-tol, szőrkefet sikerült a Tescoban 990-ert, majd utána láttam a 100-as boltban 490-ert, erre nagyon emlékszek.

Sampon 2000, egyszer fürödtunk, neki egy életre elég volt, azóta azzal törlöm a talpát, meg ezt-azt. Szarazsampon: 3000. Még nem próbáltam ki.

Karomvago: bónusz ajándék netes vásárlásnál.

Vitaminok : 2000, paszta, 2-3 honapig elég. Szoroldo paszta 2000, 2 hónap. Kalcium 600, 2 hónap kb, futabletta 490, a viragaim, amiket kiirtott, hm.

Állatorvos: nátha 2x 5000, manikűr 2000, oltás 2x7000, féregtelenites, először 1500 (mert sajnos volt benne), negyedéves 600. Ja, nincs kocsim, taxival jártunk orvoshoz, mert a buszon pánikrohamot kapott...

Alom: 3x5 l 2990,- csak így tudom az árát, ebből kettő, és havonta rendelek nem tudom pontosan meddig elég, mert úgy csinálom, hogy mindig legyen itthon, max egy hét 5 l, de azt beleontom az egészet az alomtalba, mert nagy.

Étel: elég jó kaját eszik, konzerv 350-380/db, attol függ hol veszem, szaraztap 4000 / 1,5 kg, 2 hónapra.

Kaparodeszka 1300, bútor leertekelve 5000, játékok fillerekbol. (ásványvizes üveg kupak, cigihuvely, papirzsebkendo, a viragaim :(, egérke, kislabdak, tuskeslabda, szerintem még 300 forinttól drágább játékot nem vettem neki). Most akarok varrni neki egy bujot, mert délután a puloveremben alszik, este az ágyon.

Ja, macskaalagut, 3000.

Macskaajtó 3000.

Könyvet vettem, mert első macska, és nagyon nagyvonalú macskas könyv volt itthon, és hát voltak kérdéseim.

Amúgy magamtól csak a kaján gondolkodtam, eszembe nem jutna hogy összeszamoljam, most se akarom osszeadni.

2015. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Állandók:

Macsakalom 400ft/hét

Kaja(konzerv+száraz) 200ft/nap

Féreghajtó 1000ft/év

Egyszeriek

Ivartalanítás(kandúr) 10000ft

WC 2000ft volt használtan(letört az ajtaja az eladó meg vett inkább egy újat(2 perc volt megcsinálni))

Játékok(az én macskám csak a kezemmel meg a lézerrel játszik, pedig vettem mindent neki(távirányítós egeret, szokványos játékok stb)

Karomvágó 2000ft

Macskahám 2000ft(az enyém meg sem mozdul benne)

2015. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!