Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több helyen olvastam, hogy a...

Több helyen olvastam, hogy a macskák nem érzik az édes ízt. Akkor miért hisztizik a csokiért? Tudom, hogy nem szabad nekik adni, egyszer megkóstolta, azóta nem hagy békén, ha csokit lát.

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy érzi a tejet a csokiban, vagy másra érzékeny?
2008. szept. 15. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A csokinak se csak cukor íze van, valószínűleg a több benne találhat íz tetszik neki. Egyébként tévhit, hogy a macskák szeretik a tejet, az csak kölyökként jó neki, utána kifejezetten árt.
2008. szept. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

BIZONYOS macskák laktózérzékenyek, nekik hasmenésük lesz a tejtől - de az enyémen ilyet nem veszek észre. Lehet attól még hosszútávon káros hatása a tejnek?

Ami az én cicámat illeti, ha nyáron (tejes) fagyit eszünk, imád egy-két megolvadt cseppet az ujjamról lenyalni. De a csokit nem eszi meg.

2008. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg érdekes, az én cicám is transzba esik, ha elkezdem bontani a csokipapírt. Én is úgy tudom, hogy nem érzik az édes ízt, de szerintem az illatokat attól még igen, lehet hogy az édesség illata jön be nekik. Egyébként nekem azt mopndta az állatorvos, hogy a benne lévő zsírtartalom miatt szeretik, de ezt valahogy nem hiszem...
2008. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a macskáknál is úgy van-e, -mint a kutyáknál,- de valószínűnek tartom, hogy az ő szervezetük sem képes úgy lebontani a csokoládéban található alkaloidot (kiv. fehércsokoládé), mint az emberé (egyébként ez az anyag enyhe feldobottságot okoz emberen). Ha szereti a csokit, akkor kérdezd meg az állatorvosotokat, hogy lehet-e, v. ők is csak speciális "kutyacsokit" ehetnek. Szerintem egy nagyon kevés nem árt, de a fogukat nekik is tönkreteszi!

Ha túl sokat eszik, akkor lehet, hogy úgy "transzba" esik tőle, hogy többé már fel sem ébred!

Lehetséges, hogy függő lett!:D

2008. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban tiltott dolog cicáknak (és kutyáknak is) a csoki, de nem a cukortartalma, hanem a benne található teobromin miatt. Ez a koffeinhez hasonló hatású, de a kistestű állatok szervezete nem tudja megfelelően feldolgozni, így súlyos mérgezést okozhat. Minél sötétebb a csoki, annál több teobromint tartalmaz, annál veszélyesebb. Tehát, ha a cicus ragaszkodik egy kis kóstolóhoz, akkor fehércsokit adhatunk neki, de persze csak kivételes alkalmakkor és nagyon keveset!
2008. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemrégiben vásárlás közben láttam macskacsokit. Vettem belőle, a macskám imádja. Az ilyen csokiból annyit adhatsz amennyit kér.
2008. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tudósok azt állítják a macskák nem érzik az édeset, de szerintem ezt elfelejtették közölni velük(macsokkal).A mi 7-8-9 éves macskánk meg oda van a tejért és még semmi baja sem volt, persze ha hasmenése van tőle nem feltétlen jó neki adni ,mert mint az előzőekben is írték lehet laktóz érzékeny. A csokit is lehet az édes íze miatt szereti, de lehet h. a zacsi csörgése hozza játszási lázba.
2008. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!