Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A a cicák miért dörgölőznek...

A a cicák miért dörgölőznek élettelen dolgokhoz is?

Figyelt kérdés
emberek felé érthető a hízelgés, bújás, éhesen talán minden szelídebb macsek eljátssza viszont megfigyeltem hogy élettelen tárgyakkal is csinálják ezt, pl, mienk a kamraajtóhoz is dörgöli a kis fejét vagy a lépcső széléhez szóval ami épp környezetében van
2015. dec. 21. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
hogy a szaguk keveredjen
2015. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Területjelölés.

De az is lehet, hogy csak vakarózik vagy beéri ennyivel. :D

2015. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy rajta hagyja a szagát.
2015. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért, hogy megjelöljék a szagukkal, mint a saját tulajdonukat.


Az emberhez is azért dörgölőznek, hogy megjelöljék a szagukkal. Csak a régi, tudatlan emberek nevezték ki "hízelgésnek", mert nem tudták, hogy miért csinálja, és ezért emberi tulajdonságot képzeltek beléje.

2015. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A pofija oldalán vannak szagmirigyek, azokkal jelöli meg a dolgokat (téged is :) ) Ember számára nem érzékelhető a szag, de egy másik cica számára igen.

Jelentése kb. ez: ez az enyém, az én területem, én gazdim :)

2015. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és más cicának ez azt jelenti hogy tartsd magad távol is attól amit megjelöltem? vagy mire jó ez a jelzés?
2015. dec. 21. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez ösztön náluk. A szag pedig halványul, ezért újra és újra felülírja.
2015. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!